Jak długo można bezpiecznie stosować paski Crest

Jak długo można bezpiecznie stosować paski Crest?

Jeśli Twoje zęby mają przebarwienia, żółtawy kolor lub chcesz je uczynić jeszcze bielszymi, niż są obecnie, paski wybielające Crest mogą Ci w tym pomóc. Jeżeli do tej pory nie słyszałeś o produktach do wybielania zębów marki Crest, to paski są jednym z najbardziej rozpoznawalnych wyrobów tej firmy. Dostępne w sprzedaży na całym świecie, zrewolucjonizowały wybielanie zębów w domu, podnosząc jego skuteczność i kilka poziomów.

Jak działają Crest paski wybielające?

Po otwarciu saszetki z paskami ujrzysz dwa produkty o różnej długości. Każdy z pasków pokryty z jednej strony jest specjalnym żelem wybielającym i tą stroną pasek należy docisnąć do zewnętrznej powierzchni uzębienia. Dłuższy pasek przeznaczony jest na górną szczękę, natomiast krótszy pasek na szczękę dolną. Po przyłożeniu paska do zębów należy go zrównać z linią dziąseł i docisnąć  na całej powierzchni. Aktywny żel zacznie działać, stopniowo neutralizując zanieczyszczenia na szkliwie. Po 60 minutach paski należy zdjąć, a usta wypłukać letnią wodą.

Przez jaki czas można stosować paski wybielające Crest?

Wybielanie zębów w domu pozwala już po 7 dniach uzyskać widoczne efekty bielszych zębów. Szybkość i moc wybielania zależy jednak od kilku czynników, takich jak pierwotny odcień zębów, stosowana dieta i spożywanie pokarmów o właściwościach barwiących, a także indywidualne uwarunkowania zębów, które u każdego człowieka są inne. Paski wybielające do zębów Crest mogą być bezpiecznie stosowane maksymalnie przez 3 tygodnie. Po tym czasie należy przerwać kurację na następne 3 do 6 miesięcy, aby szkliwo zębów się odbudowało i wzmocniło. 

Czym grozi używanie pasków wybielających przez zbyt długi czas?

Zbyt długotrwałe stosowanie pasków wybielających może wiązać się z pewnymi potencjalnymi zagrożeniami i skutkami ubocznymi. Aby ich uniknąć, należy bezwzględnie stosować się do zaleceń producenta, znajdujących się na opakowaniu i dołączonej ulotce. W przeciwnym razie mogą pojawić się następujące skutki uboczne, wynikające ze zbyt długiego stosowania pasków wybielających.

  • Nadwrażliwość zębów. Długotrwałe stosowanie pasków wybielających może prowadzić do nadwrażliwości zębów. Składniki wybielające w paskach mogą przyczynić się do osłabienia szkliwa, co może powodować nadwrażliwość na zimno, gorąco lub słodkie substancje.

  • Podrażnienie dziąseł. Niektóre osoby mogą doświadczać podrażnienia dziąseł po długotrwałym stosowaniu pasków wybielających. To z kolei może objawiać się obrzękiem, zaczerwienieniem lub bolesnością dziąseł.

  • Nierównomierne wybielenie. Jeśli stosujesz paski wybielające zbyt długo, może dojść do nierównomiernego wybielenia zębów. Niektóre obszary mogą wybielać się bardziej intensywnie niż inne, co może prowadzić do niejednolitego wyglądu uzębienia.

  • Uszkodzenie szkliwa. Przez długotrwałe stosowanie pasków wybielających, zwłaszcza tych o wysokim stężeniu składników wybielających, istnieje ryzyko uszkodzenia szkliwa zębów. Szkliwo jest cenną ochroną dla zębów, a jego osłabienie może prowadzić do większej podatności na próchnicę i inne problemy.

  • Efekt "przebarwienia pingwinowego". Zbyt długie stosowanie pasków wybielających może prowadzić do efektu znanego jako "przebarwienie pingwinowe" (ang. "rebound effect"). Po zaprzestaniu stosowania pasków zęby mogą powrócić do swojego pierwotnego koloru lub nawet stać się nieco bardziej przebarwione niż przed rozpoczęciem wybielania.

Wyżej wymienionych skutków ubocznych nie trzeba się obawiać, jeśli nie będziemy przekraczać maksymalnego zalecanego czasu stosowania pasków, czyli nie dłużej niż 3 tygodnie i nie dłużej niż 60 minut dziennie.