Po jakim czasie widać efekty wybielania zębów paskami Crest

Po jakim czasie widać efekty wybielania zębów paskami Crest?

Prowadząc sklep internetowy z oryginalnymi paskami wybielającymi firmy Crest, bardzo często spotykamy się z pytaniami o to, po jakim czasie widoczne są pierwsze efekty wybielania zębów tą metodą. W tym artykule przedstawiamy odpowiedź.

Jak długo trzeba czekać na efekt wybielania zębów paskami?

Czas, po którym można zauważyć efekty wybielania zębów przy użyciu pasków Crest, może się różnić w zależności od osoby i indywidualnych warunków jamy ustnej. Ogólnie rzecz biorąc, większość ludzi zauważa pierwsze rezultaty po około 7 dniach regularnego stosowania pasków. Wyjątkiem są paski wybielające Crest Whitestrips Supreme Professional, w przypadku których efekty widoczne są już po 1 godzinie stosowania.

Pozostałe paski wybielające Crest są zazwyczaj przeznaczone do stosowania przez około 30 minut dziennie, przez okres 1 do maksymalnie 3 tygodni. Składniki chemiczne zawarte w paskach działają na przebarwienia na powierzchni zębów, aby je rozjaśnić. Efekty mogą być stopniowe i różnią się w zależności od stopnia przebarwień, stylu życia, nawyków żywieniowych oraz dbałości o higienę jamy ustnej. Tak jak jednak wyżej napisaliśmy, większość osób już po tygodniu zauważy, że ich zęby są bielsze niż przed stosowaniem pasków.

Jak wzmocnić efekt działania pasków wybielających?

Kupując paski do wybielania zębów, powinieneś wiedzieć, że możesz wzmocnić ich efektywność, stosując się do kilku wskazówek.

  • Regularne stosowanie — ważne jest, aby stosować paski zgodnie z instrukcjami producenta i unikać ich nadużywania, ponieważ może to prowadzić do nadmiernego wrażliwości zębów lub podrażnień dziąseł. 

  • Zmiana nawyków żywieniowych — jeśli w Twojej dotychczasowej diecie obecne były duże ilości czarnej kawy, herbaty, wina, buraków, a do tego paliłeś papierosy, musisz wiedzieć, że są to produkty bardzo mocno barwiące zęby. Ich dalsze spożywanie w trakcie kuracji wybielającej i po jej zakończeniu może osłabić jej efekty i skrócić czas posiadania białych zębów. 

  • Używanie past wybielających — paski wybielające Crest to nie jedyna metoda na wybielanie zębów w domu. Ta sama firma produkuje wysokiej jakości pasty wybielające, które mogą być stosowane codziennie, stając się doskonałym uzupełnieniem pasków.

Podsumowując, dla wielu osób krótki czas oczekiwania na efek bielszych zębów jest wystarczającą zachętą, aby zacząć stosować paski Crest przed ważnym wydarzeniem: ślubem, wyjazdem na wakacje, sesją zdjęciową, randką, a przede wszystkim po to, by cieszyć się białymi zębami, wzmacniającymi poczucie własnej wartości!