Jakie wybielanie zębów wybrać?

Proces wybielania zębów kojarzy Ci się z nieprzyjemną wizytą w gabinecie stomatologicznym? Nic bardziej mylnego, ponieważ z powodzeniem teraz możesz wybielić swoje zęby w warunkach domowych. W tym celu należy jedynie skorzystać z odpowiednich preparatów, które są nie tylko dedykowane do tego celu, ale jednocześnie wykazują się najwyższą jakością. Warto w takim razie sprawdzić, co to dokładnie za preparaty, a także w jaki sposób należy je stosować.

Paski wybielające do skutecznego i szybkiego uzyskania efektu białych zębów

Do najczęściej wybieranych preparatów przeznaczonych do wybielania zębów, zaliczają się paski wybielających. Ich stosowanie najczęściej pozwala na uzyskanie szybkiego i jednocześnie bardzo zadowalającego efektu. Rzeczywiście wybierając paski wybielające mniej więcej po tygodniu lub maksymalnie kilkunastu dniach, możemy zauważyć zdumiewającą różnicę.

Wbrew pozorom stosowanie pasków wybielających jest naprawdę bardzo łatwe. Przede wszystkim należy przykleić każdy z pasków do odpowiedniego łuku zębów. Mocuje się je przykładając stroną z żelem wybielającym do kierunku szkliwa. Następnie trzymamy paski na zębach przez około 30 minut. Czas użycia zawsze jest dokładnie określony na etykiecie konkretnego preparatu. Ważne jest jednak to, aby w czasie stosowania pasków wybielających nie myć już zębów.

Dbanie o zęby przy pomocy produktów do higieny jamy ustnej

Pamiętaj o tym, że białe zęby nie tylko efekt użycia odpowiednich preparatów, choć rzeczywiście to one odgrywają największą rolę w uzyskaniu pożądanego efektu. Mimo wszystko nie zapominajmy również o tym, aby dbać o codzienną higienę jamy ustnej. Codzienne mycie zębów specjalnymi pastami przeznaczonymi do wybielania zębów pomoże skutecznie pozbyć się niechcianych przebarwień. Wśród past do wybielania zębów znajdziesz zarówno produkty dedykowane dla osób z wrażliwymi dziąsłami, ale i także dla palaczy.

Jeżeli jesteśmy już przy paleniu papierosów, to nie możemy również zapominać o tym, iż niektóre nawyki są jak najbardziej szkodliwe dla naszego uzębienia. W takich okolicznościach należy uważać nie tylko na nikotynę, ale również na produkty powodujące przebarwienia szkliwa. Do takich produktów zaliczają się między innymi herbaty, czy też czarna kawa. Również spożywanie soku z buraka lub czerwonego wina będzie przyczyniać się do tego, iż na naszych zębach będą pojawiać się nieestetyczne przebarwienia.

W związku z tym, jeżeli będzie Ci zależeć na białych zębach, warto zrezygnować z niektórych używek oraz stosowania barwiących produktów lub też przynajmniej zdecydować się na ich ograniczenie. Nie zapominajmy również o odpowiedniej higienie jamy ustnej. Codzienne mycie pastami wybielającymi, a także usuwanie resztek jedzenia przy pomocy wysokiej jakości nici dentystycznych. Warto również wybrać do mycia zębów specjalne bambusowe szczoteczki, które posiadają węglowe końcówki. Wtedy nie będziesz musiał używać węgla do wybielania zębów, który jest niestety brudzącym preparatem. Stosując się do wszystkich porad, na pewno będziesz mógł cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem.