Domowe wybielanie zębów – w jaki sposób i dla kogo?

 

Piękne białe zęby to już nie tylko marzenie praktycznie każdego z nas, ale i pewna norma wyraźnie zarysowana w społecznościach wielu krajów, jak Francja i Stany Zjednoczone. Ta moda przyszła również do Polski i coraz więcej ludzi biznesu, bądź pragnących odnieść sukces decyduje się na domowe wybielanie zębów, by zwiększyć swoje szanse na awans, dobrą pracę, czy poprawienie relacji damsko – męskich. Skoro piękny uśmiech uzyskany przez domowe wybielanie zębów może przynieść poprawę pewności siebie, a także lepszy odbiór własnej osoby przez pozostałych, warto głębiej zaznajomić się z tematem, poznać sposoby, które wykorzystuje się, by przeprowadzić domowe wybielanie zębów, a także zaczerpnąć wiedzy na temat ewentualnych przeciwwskazań do takiego zabiegu.

 

Domowe wybielanie zębów – kto nie powinien korzystać?

 

Domowe wybielanie zębów jest zabiegiem, które można wykonać praktycznie w każdym przypadku. Istnieje jednak pewien zakres przeciwwskazań, które odradzają (przynajmniej tymczasowo) korzystanie z metody, jaką jest właśnie domowe wybielanie zębów. Mowa tutaj między innymi o kobietach w ciąży oraz o kobietach karmiących piersią. Wiąże się to z tym, iż substancje stosowane w zabiegach wybielających posiadają nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu działający utleniająco. Efektem ubocznym procesu ich przetwarzani jest powstanie tlenu oraz pewne prawdopodobieństwo uszkodzenia komórek w ludzkim DNA. O ile jednak proces ten jest całkowicie nieszkodliwy w przypadku dorosłych osób nawet po połknięciu niewielkiej ilości takiego preparatu, to pewne hipotetyczne ryzyko istnieje w przypadku kobiet w ciąży oraz karmiących. Hipoteza dotyczy możliwości dostania się do kobiecego krwiobiegu wspomnianego tlenu i przekazania go dziecku. W takiej sytuacji nawet domowe wybielanie zębów niesie ze sobą pewne ryzyko, oparte jednak na domysłach i dużej przezorności, aniżeli na dowodach naukowych. Dla pełnego bezpieczeństwa dziecka lepiej jednak poczekać na zakończenie ciąży oraz etapu laktacyjnego i właśnie wtedy zastosować domowe wybielanie zębów.

 

Domowe wybielanie zębów nie jest również zabiegiem dla osób, które są uczulone na jakikolwiek składnik preparatu wybielającego lub samych pasków. Również zdrowotnym przeciwwskazaniem do stosowania metody, jaką stanowi domowe wybielanie zębów, jest epilepsja oraz choroba Parkinsona. Nadmierna wrażliwość uzębienia także może wykluczać możliwość skorzystania z wybielania zębów w każdej formie, ale może to być również duża liczba plomb szczególnie w przednich zębach. Domowe wybielanie zębów nie jest także zabiegiem przeznaczonym dla osób poniżej 16. roku życia.

 

Domowe wybielanie zębów – jak je wykonać?

 

Domowe wybielanie zębów jest zabiegiem, który zrewolucjonizował świat pod względem jego efektywności oraz prostoty metod, które w tym celu można obecnie wykorzystać. Domowe wybielanie zębów jest jednak jednym z najczęściej stosowanych sposobów, ponieważ w przeciwieństwie do nakładek dentystycznych (metoda bardzo czasochłonna i niegwarantująca efektów), zabiegów stomatologicznych (za kilka tysięcy złotych) i past wybielających (podrażniających szkliwo, mało skutecznych) może zostać wykonana samodzielnie z pomocą gotowego zestawu pasków wybielających nasączonych specjalnym żelem. Takie paski można zakupić już za kilkadziesiąt złotych i cieszyć się wyraźnym efektem wybielania już po kilka aplikacjach. Domowe wybielanie zębów jest ponadto bardzo wygodne, można wykonywać przy tym inne czynności, a w domowym zaciszu przeprowadzać zabieg bliski metodom stosowanym w specjalistycznych gabinetach stomatologicznych.

 

Domowe wybielanie zębów wyróżnia prostota, ponieważ właśnie w tym celu stosuje się paski bez konieczności aplikowania na nie żelu, odmierzania jego ilości, czy przycinania pasków do odpowiedniej długości. Gotowy zoptymalizowany zestaw jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem nawet dla laików w tej kwestii. Wystarczy wyjąć dwa paski z opakowania i docisnąć do górnej oraz dolnej linii zębów, i pozostawić je w takiej pozycji na określony na opakowaniu czas.

 

Domowe wybielanie zębów nie musi wcale być skomplikowane. W obecnych czasach są możliwości, które pozwalają uzyskać śnieżnobiały uśmiech bez konieczności wykonywania drogich i skomplikowanych zabiegów stomatologicznych. Warto zainwestować w domowe wybielanie zębów, by móc cieszyć się swoim uśmiechem, nie wstydzić się go, a co najważniejsze – czuć się w swoim ciele komfortowo.