Białe zęby – czy zwiększają szanse na lepszą pracę?

Białe zęby to prawdopodobnie marzenie każdego człowieka. Ciągły nacisk ze strony społeczeństwa, by wyglądać jeszcze lepiej wpływa na to, że nawet białe zęby stały się wyznacznikiem nie tylko modnego, ale i zdrowego wyglądu. Każdy, kto może pochwalić się śnieżnobiałym uśmiechem, zdecydowanie częściej się uśmiecha, jest bardziej otwarty i pewny siebie. To z kolei przekłada się na lepszy odbiór jego osoby przez innych. Jest to cecha coraz częściej wykorzystywana również przez pracodawców, dla których najlepsza obsługa klienta znaczy bardzo wiele w prowadzonym przez nich biznesie. Dlatego osoby posiadające białe zęby mają zdecydowanie większe szanse na znalezienie zatrudnienia na wymarzonym stanowisku.

 

Moc lśniącego uśmiechu w biznesie

 

Białe zęby powodują, iż ich właściciel częściej się uśmiecha, nie kryje swojego uśmiechu i sprawia wrażenie młodszego nawet o pięć lat. Wiele osób, w tym pracodawców zgodnie twierdzi, że białe zęby pracownika działają na podświadomość klientów i powodują odbiór takich osób jako pogodnych, uprzejmych, pozytywnie nastawionych do ludzi. Co więcej, osoby posiadające białe zęby ocenia się jako schludne, zadbane i staranne. Tak szeroka gama pozytywnych cech i atutów sprawia, że osoba z pięknym uśmiechem wzbudza większe zaufanie. To z kolei powoduje wzrost wyników sprzedażowych uzyskiwanych przez konkretnego handlowca i widoczny zysk finansowy dla całej firmy.

Białe zęby już od dawna są koniecznością w takich branżach, jak media i handel, a także reklama oraz gastronomia. Nie jest to jednak koniec tej listy. Coraz więcej osób pracujących w zawodzie kosmetyczki, stomatologa, czy w zwyczajnej obsłudze klienta indywidualnego, czy biznesowego musi zadbać o lśniące i białe zęby, by stać się bardziej wiarygodnym. Liczba 90 procent pracodawców przekonanych o mocy pięknego uśmiechu zobowiązuje oraz stawia pewną poprzeczkę, której nieprzeskoczenie może równać się straconej szansie na lepszą pracę.

 

Jak białe zęby mogą wpłynąć na rozmowę o pracę?

 

Prowadząc z kimś rozmowę twarzą w twarz najpierw zwraca się uwagę właśnie na uśmiech i białe zęby. I jest tak nie tylko w życiu codziennym, ale również podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Tak jak już wcześniej wspomniano, białe zęby wpływają podświadomie na podjęcie decyzji przez rekrutera na temat ewentualnego przyjęcia nowej osoby na wskazane stanowisko. Piękny uśmiech zwiększy więc szanse na zdobycie przychylności pracodawcy, ponieważ białe zęby sprzyjają stworzeniu pozytywnego wizerunku kandydata w oczach rekrutera.

 

Trend na białe zęby znajduje swój początek w Stanach Zjednoczonych oraz Francji. Właśnie stamtąd taka moda przybyła również do Polski. W związku z tym już niemal każdy pracodawca zwraca uwagę nie tylko na schludny strój, uczesanie, zadbane dłonie i paznokcie, ale i właśnie na uśmiech oraz białe zęby. Ta tendencja będzie rosnąć i rozwijać się, dlatego jeżeli komuś już teraz zależy na otrzymaniu swojej wymarzonej pracy, która wymaga kontaktu z klientami, często bezpośredniego, powinien pomyśleć o wybielaniu, by białe zęby gwarantowały pozytywny odbiór jego osoby przez pracodawców i późniejszych kontrahentów.

 

Białe zęby, a ścieżka kariery

 

Okazuje się, że białe zęby, o ile jeszcze mogą pozostać niezauważone (choć już coraz rzadziej) na niższych stanowiskach, tak mają już decydujące znaczenie w całej ścieżce kariery. Białe zęby i piękny uśmiech jest obowiązkowy, jeżeli pragnie się dostać awans i marzy się o stanowiskach dyrektorskich, menadżerskich. Już na takim szczeblu kariery nie można sobie pozwolić na żaden mankament wizerunkowy, a białe zęby są tutaj obowiązkowe.

 

Wymóg, jakim są białe zęby może się niektórym wydawać absurdalny. Z drugiej jednak strony, czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie menedżera dużej firmy, bądź prezesa ogromnej korporacji, który sprawia wrażenie skrytego z powodu znikomego lub zasłoniętego uśmiechu, kryjącego żółte zęby?

 

Poczucie estetyki współczesnego społeczeństwa z każdym dniem zwiększa się i przekłada na kolejną sferę życia ludzi. Zdrowie i białe zęby póki co mogą być odbierane jako pewna ekstrawagancja, co z pewnością zmieni się już w niedalekiej przyszłości. Warto jednak już dzisiaj pomyśleć o pięknym uśmiechu i wykorzystać ten atut w znalezieniu swojej wymarzonej pracy oraz zwiększeniu pewności siebie.