Najmocniejszymi paskami firmy Crest są Supreme Professional. Do mocniejszych zaliczamy również Professional Effects, Supreme Flexfit oraz 1 Hour Express, które bardzo dobrze przylegają do zębów podczas wybielania.
Najbardziej popularnymi paskami wśród kupujących są Crest 3D Professional Effects.
Kuracja paskami może trwać od 5 do 21 dni. Wszystko zależy od tego jak bardzo zęby są przebarwione i jak zareagują na substancję wybielającą. Im dłuższy czas stosowania tym lepszy efekt wybielania.
Paski różnią się od siebie % zawartością substancji wybielającej czyli mocą wybielania.
Tak oczywiście. Do zębów wrażliwych przeznaczone są paski Gentle Routine lub też można zastosować emulsję która wybiela zęby praktycznie bez nadwrażliwości.
Paski nie mogą być stosowane przez osoby poniżej 18 roku życia oraz kobiety w ciąży.
W tych przypadkach odradza się używania wszelkich środków wybielających do zębów, gdyż jak dotąd z powodów etycznych nie przeprowadzono badań nad szkodliwością wybielania w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Należy zwrócić uwagę, że chociaż środki wybielające są przeznaczone do stosowania na szkliwo, to bardzo łatwo może dojść do tego, że zawarte w nich składniki zostaną przeniesione na dziąsła czy dalej przez ślinę do układu pokarmowego i płodu.
Paski które utrzymujemy na zębach przez 30 minut to Supreme Professional, Professional Effects, Glamorous, Vivid. Paski które należy trzymać przez 60 minut to Supreme Flexfit, 1 Hour Express, oraz paski z lampą
Paski Wybielające Crest stosujemy raz dziennie, aż do zakończenia kuracji.
Nie zaleca się szczotkowania zębów tuż przed samym wybielaniem jak i zaraz po. Sugerujemy odczekać przynajmniej 30 minut po zdjęciu pasków lub przed ich założeniem.
Podczas wybielania może wystąpić nadwrażliwość i jest to normalne. Po zakończeniu kuracji wszystko wraca do normy i nadwrażliwość ustępuje. W momencie gdy nadwrażliwość jest bardzo uporczywa zalecane jest przerwanie kuracji.
Najlepszy efekt można uzyskać stosując zestaw paski plus lampa. Dzięki lampie LED zwiększamy działanie pasków i efekty są jeszcze bardziej zadowalające. Jeśli natomiast chcemy zakupić same paski to oczywiście Professional Effect, najbardziej popularne wśród kupujących
Tak, na rynku pojawiła się nowość firmy CREST, a mianowicie jest to emulsja wybielająca. Równie dobra jak Paski crest.
Na to pytanie ciężko odpowiedzieć jednoznacznie, gdyż jest to kwestia indywidualna. Na pewno emulsja będzie lepszym rozwiązaniem dla osób z nadwrażliwością, gdyż wybiela szybciej i lepiej praktycznie nie wywołując nadwrażliwości a zyskujemy równie dobre efekty jak przy użyciu pasków. Bardzo szybko się wchłania i nie wymaga spłukiwania. Dla innych paski wydają się być praktyczniejsze, tak więc sami musimy zdecydować. I paski i emulsje działają równie dobrze.
Jeżeli paski nie wywołują dużej nadwrażliwości to oczywiście możemy zwiększyć efekty stosując pasty wybielające podczas kuracji jak również później po jej zakończeniu.
Jak najbardziej wskazana jest wizyta u stomatologa w celu usunięcia kamienia nazębnego jak również upewnieniu się czy wszystkie zęby są zdrowe i nie mają próchnicy.
Paski nie wybielają koron, licówek, oraz martwych i sztucznych zębów.
Podczas kuracji można stosować pasty chroniąca dziąsła i szkliwo, jak np CREST GUM&ENAMEL REPAIR, w celu zmniejszenia nadwrażliwości i ochrony dziąseł.
Emulsję można stosować do 4 razy dziennie. Czas całej kuracji wynosi 14 dni.
Stosowanie białej diety jest wskazane w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów w jak najkrótszym czasie. Podczas kuracji wybielającej nie powinno spożywać się produktów barwiących zęby typu kawa, czerwone wino, buraczki, cola. Również jeśli palimy papierosy należy ograniczyć je do minimum przynajmniej na czas trwania kuracji.