Dobre pasty wybielające zęby

Stosowanie past wybielających do zębów uważane jest powszechnie za najłatwiejszy i najtańszy sposób na biały, promienny uśmiech. Zdecydowanie to prawda! Jednak, by osiągnąć dobry, zadowalający efekt, trzeba sięgnąć po najlepsze jakościowo produkty. Co warto wiedzieć o pastach wybielających zęby i jakie będą najlepsze?

Czym wybielić zęby? Najpopularniejsze metody

Ludzie wręcz kochają białe zęby! Choć to tylko złudzenie, ponieważ kolor zębów nigdy nie będzie śnieżnobiały. Jednak i kobiety, i mężczyźni dążą do tego, by dbać o swoje zęby, a jednym z działań w tym zakresie jest także ich wybielanie. Wybielanie przebarwień na zębach ma wiele zalet, głównie estetycznych. Białe zęby zdecydowanie wpływają na to, jak odbierają nas inni - co ciekawe, osoby z bielszymi zębami jawią się innym zawsze jako młodsze niż są.

Poza tym biały, niemal hollywoodzki uśmiech dodaje pewności siebie, a osoby go posiadające czują się znacznie bardziej atrakcyjne. Zęby to nasza wizytówka, podobnie jak dłonie - uśmiechając się szeroko zdecydowanie sprawiamy dobre wrażenie i jesteśmy bardzo pozytywnie odbierani przez nowopoznane osoby. Biały uśmiech może nam nawet pomóc podczas rozmowy o pracę! Obecnie istnieje co najmniej kilka sposobów na białe zęby, które to metody umożliwiają odwrócić długoletni proces żółknięcia zębów i odbarwiania się ich.

Najpopularniejszym sposobem na wybielenie zębów o 1 - 2 tony jest używanie past wybielających. Poza tym można stosować także paski wybielające - w obu przypadkach ważna jest regularność. Zęby można wybielić również na fotelu dentystycznym - stomatolodzy mają kilka ciekawych metod, jednakże są to zabiegi dość kosztowne i niedostępne dla każdego.

Dobra pasta wybielająca - czyli jaka?

Pasty wybielające to bez wątpienia najprostszy i powszechnie dostępny sposób na białe zęby. Pasty tego typu zawierają składniki aktywne, dzięki którym możliwe jest rozjaśnienie zębów nawet o kilka tonów. Takimi składnikami są najczęściej wodorowęglan sodu lub nadtlenek wodoru, czyli popularna woda utleniona.

Nadtlenek wodoru jest chemiczną substancją o bardzo skutecznym działaniu - oddziałuje on bezpośrednio na przebarwienia i rozpuszcza je. Stężenie nadtlenku wodoru w pastach jest niewielkie, dlatego można śmiało stwierdzić, iż są one bezpieczne.

Pasty wybielające posiadają w swoim składzie również tzw. składniki ścierające. Informacja o nich zawsze powinna być podana na opakowaniu. Substancje takie mierzy się wskaźnikiem ścieralności RDA - jeśli codziennie stosujesz pastę wybielającą, wybierz taką, której wskaźnik RDA wynosi ok. 45. Jeśli jest wyższy, pastę taką stosuj co 2 - 3 dni.

Jednymi z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych past pozwalających zyskać śnieżnobiały uśmiech są pasty Crest. Regularne stosowanie tych past znacząco ogranicza powstawanie nowych przebarwień, likwiduje te już istniejące, usuwa kamień nazębny, łagodzi nadwrażliwość zębów, etc. Co istotne - pasty wybielające Crest dostępne są w wielu wariantach - o smaku mięty pieprzowej, w wersji bez fluoru, o smaku cynamonu lub z dodatkiem oleju kokosowego - tak szeroki asortyment sprawia, iż każdy znajdzie tu produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb.