Skuteczne domowe sposoby na wybielanie zębów

Nie ukrywajmy, wizyty u stomatologa do tanich nie należą. Niestety większości rzeczy bez jego pomocy nie zrobimy. Sami nie wyleczymy zębów, nie pozbędziemy się próchnicy, czy nie wyrwiemy bolącej ósemki. Jednak już o czystość, czy biel zębów zadbać możemy sami.

Domowe sposoby na wybielanie zębów

Mało kto wie, jak wiele wybielających środków mamy dookoła siebie. Z radością korzystamy z tych, które zęby farbują (jak kawa, herbata, czy czerwone wino), ale zupełnie nie zwracamy uwagi, na te, które je wybielają. Domowe sposoby są ciekawe i zdecydowanie tańsze niż gotowe produkty do wybielania zębów. Na efekty jednych trzeba poczekać dłużej, u innych z kolei działają w miarę szybko. Więc jeżeli w przyszłym tygodniu nie mamy ważnej sesji zdjęciowej, to spokojnie możemy się nimi zainteresować.

Ciekawym sposobem jest stosowanie płukanki z oleju (nierafinowanego kokosowego, rzepakowego, słonecznikowego lub sezamowego). Taką płukankę należy wykonywać rano, przed myciem zębów, przez około półgodziny. Oleje wykazują działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe i wybielające.

Łatwo dostępny jest również aktywny węgiel. Możemy kupić pasty, które już są w niego zaopatrzone lub samemu stworzyć odpowiednią papkę. Aktywny węgiel skutecznie pochłania zanieczyszczenia, a także ściera osad nazębny. Myć taką mieszanką zęby powinniśmy maksymalnie 2 razy w tygodniu, ponieważ może ona powodować nadwrażliwość. Efekty widoczne są jednak praktycznie od razu.

Wybiel zęby za pomocą pasków Crest!

Dla tych, którzy nie są przekonani do domowych mikstur, polecamy unikatowy produkt - paski Crest. Metoda wybielania nadal dużo tańsza niż w gabinetach stomatologicznych, a efekty stosowania są natychmiastowe i pewne. Paski wybielające pokryte są specjalnym żelem, który odpowiada za wybielanie. Cała kuracja trwa zaledwie kilka dni, a paski Crest nosi się tylko przez 30 min. W dodatku technologia ich zakładania sprawia, że się nie przesuwają oraz są bardzo wygodne, co nie wyłącza nas z normalnego życia. Stosować je można zarówno w pracy, jak i domu.