Jak mieć bielsze zęby dzięki paskom wybielającym Crest?

Paski wybielające to jeden z najszybszych, najbezpieczniejszych i najtańszych sposobów na biały uśmiech jak z Hollywood. Któż z nas o takim nie marzył chociaż raz? To sposób na wybielanie zębów, który możesz zastosować samodzielnie, bez konieczności wizyty u dentystyi godzin spędzonych na fotelu dentystycznym. Na czym polega wybielanie zębów przy użyciu pasów Crest i jakich rezultatów można się spodziewać?

Paski wybielające - domowy sposób na piękny uśmiech

Wybielanie zębów kojarzy się w pierwszym momencie z czymś mozolnym oraz drogim. A wcale nie musi tak być, wystarczy, że dobrze rozejrzymy się za sposobami na łatwe i szybkie wybielanie zębów. Pamiętać jednak trzeba, iż zęby białe jak śnieg nigdy nie powinny być celem - w sposób bezpieczny możemy je natomiast wybielić nawet o 3 tony dzięki dobrym produktom. To jaki kolor ma nasze uzębienie w największej mierze uwarunkowane jest genami. To one warunkują poziom mineralizacji i składu chemicznego naszego uzębienia jak również odcień szkliwa.

Naturalnie zęby u nikogo nie są śnieżnobiałe, mają one raczej odcień kości słoniowej. By ustrzec swoje zęby przed żółknięciem oraz powstawaniem na ich powierzchni przebarwień, warto także ograniczać picie kawy i mocnych herbat, a także wyeliminować palenie papierosów. Poza genami to właśnie wymienione czynniki zewnętrzne mają bardzo duży wpływ na to jaki odcień ma nasze uzębienie.


Sposobem na wybielenie zębów, po który sięgamy najczęściej są paski wybielające. Dostać je można w dobrych drogeriach oraz aptekach, stąd tak duża ich popularność. Poza tym dają bardzo dobre efekty, co sprawia, iż wielu z nas regularnie ich używa. Są one nasączone substancją, która ma na celu rozjaśnić nasze zęby o kilka tonów. To właśnie ta substancja sprawia, iż osady znajdujące się na szkliwie rozpuszczają się, a uśmiech staje się bielszy i bardziej estetyczny.

Jak stosować paski wybielające?

Użycie pasków wybielających Crest jest niezwykle proste, nawet intuicyjne. Trzeba pamiętać, by przed każdym ich zastosowaniem dobrze wyszczotkować zęby. Po umyciu zębów można przystąpić do nałożenia pasków - każdy z nich nakładamy na łuk zębowy dolny i górny tą stroną ku zębom, na której znajduje się substancja wybielająca. Kuracja takimi paskami trwa zazwyczaj 7 - 10 dni i w tym czasie zakładamy na zęby paski wybielające minimum raz dziennie na 30 minut. Najlepiej jest robić to rano lub wieczorem, gdy już nic nam nie przeszkadza i nie rozprasza nas i mamy chwilę, by zadbać o siebie. By efekt wybielania po kuracji oraz podczas jej trwania był zadowalający, warto na ten czas zrezygnować z picia dużej ilości mocnych herbat, kawy, wina i wszelkich innych barwiących substancji - także np. soku z buraka.


Jeśli nie jesteśmy pewni, czy użycie pasków będzie wskazane w naszym przypadku, warto zapytać o opinię dentystę. Pasków nie powinny na pewno używać kobiety w ciąży i osoby niepełnoletnie, a także osoby borykające się z nadwrażliwością zębów lub dziąseł, z odkrytymi szyjkami zębowymi.