Czym wybielać zęby?

Zastanawiasz się czym wybielać zęby, aby cieszyć się pięknymi białymi zębami? Dowiedz się tego z naszego artykułu!

Białe zęby dodają pewności siebie. Co więcej, śnieżnobiały uśmiech to oznaka zdrowej jamy ustnej. Wpływa też na to, jak odbierają konkretną osobę inni ludzie. Sprawia, że ludzi stają się bardziej atrakcyjni. Jednakże spożywanie pokarmów barwiących i używki typu palenie, czy kawa przyczyniają się do tego, że nie zawsze uzębienie wygląda tak, jakbyśmy tego pragnęli.

Na szczęście dzisiaj jest wiele metod wybielania zębów. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę w tak zwanym telegraficznym skrócie. Dzięki temu łatwiej zdecydujesz się na najlepszy dla Ciebie sposób.

Czym wybielić zęby w domu? Domowe sposoby na wybielanie zębów

Soda oczyszczona

Na początku powiemy o domowych sposobach na zdrowy i piękny uśmiech. Doskonale w tym zadaniu sprawdzi się soda oczyszczona. Skutecznie usuwa ona przebarwienia, ale nie można tego stosować zbyt często. Technika ta nie jest do końca bezpieczna. Soda podobnie jak peeling ściera z powierzchni zębów zabrudzenia. Dlatego intensywne sięganie do tej alternatywy może skończyć się uszkodzeniem szkliwa.

Wybielająca pasta do zębów

Kolejnym sposobem na wybielanie zębów jest wykorzystywanie specjalistycznej pasty zawierającej na przykład węgiel aktywny lub nadtlenek wodoru. Preparaty, które mają drugi z wymienionych składników, należy stosować bardzo ostrożnie. Sprawdź też, jaki jest współczynnik ścieralności produktu, który zamierzasz kupić. Gdy wartość ta przekracza poziom 70, nie możesz używać środka częściej niż dwa razy na tydzień.

Paski wybielające

W domu możesz też wykorzystać specjalne nakładki - paski wybielające. Jest to skuteczna, a co najważniejsze bezpieczna metoda na biały uśmiech. Efekty zobaczysz już po kilku dniach. Są też bardzo łatwe w użyciu. Można z nich korzystać podczas normalnych czynności. Jednakże osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów i dziąseł powinny uważać, ponieważ problem ten może się nieco nasilić podczas tej czynności. Niestety nie jest to też sposób przeznaczony dla osób poniżej 18 roku życia i kobiet w ciąży. Przeciwwskazaniem jest też próchnica.

Żel wybielający znajdujący się na paskach zawiera nadtlenek wodoru, czyli preparat używany przez dentystów w trakcie profesjonalnych zabiegów. Substancja rozjaśnia zęby przez wykorzystanie reakcji chemicznej. Najważniejsze w tej metodzie jest to, aby sięgnąć po produkty renomowanych producentów.

Czym szybko wybielić zęby w gabinecie stomatologicznym?

Stomatolog z pewnością zaproponuje Ci spełnienie Twojego marzenia przez zastosowanie lampy Beyond. Zaletą jest to, że już po pierwszej wizycie możesz liczyć na to, że kolor zębów rozjaśni się o więcej niż o 5 tonów. Na początku lekarz zabezpieczy Twoje dziąsła specjalnym preparatem o działaniu ochronnym. Potem nałoży właściwy środek. Kolejny krok to naświetlanie zębów wspomnianą lampą. Warto podkreślić, że działanie jest powtarzane do momentu osiągnięcia satysfakcjonującego rezultatu. Niestety w tym przypadku niestety musisz wydać trochę pieniędzy, ponieważ nie jest to tania alternatywa.

Inny sposób stosowany w gabinetach to licówki. Jest to technika, która polega na wybielaniu zębów przez maskowanie. Ogólnie rzecz ujmując są to cienkie płytki wykonane z porcelany, które dentysta umieszcza na przodzie zęba. Ten sposób wykorzystuje się wtedy gdy żadne metody już nie wchodzą w grę. Polecany jest pacjentom, którzy mają uszkodzone szkliwo, bardzo duży osad, kamień nazębny i liczne przebarwienia.

Specjalistyczne metody oferowane w klinikach uwzględniają ponadto metodę nakładkową. Wykonuje się je w laboratoriach protetycznych, aby były one maksymalnie dopasowane do zębów konkretnej osoby. Ponadto, lekarz dopiera też odpowiedni preparat do uzębienia. Po opracowaniu tych narzędzi przychodzi czas na sam proces, który odbywa się w zaciszu domu pacjenta.

W każdym z zaprezentowanych przypadków potrzebna jest tak zwana biała dieta. Stosuje się ją przez 48 godzin po zabiegu. Jest to wymóg bezwzględny. Co więcej, specjaliści zalecają unikanie pokarmów barwiących nawet przez kolejne dwa tygodnie. Nie należy wtedy sięgać po takie produkty jak wino, buraki, kawa, herbata, marchewka, szpinak i inne artykuły pozostawiające ślad na zębach. Pamiętaj także o dokładnej higienie jamy ustnej i regularnych wizytach w gabinecie stomatologicznym. Dzięki temu Twój uśmiech będzie bielszy, a drastyczne zabiegi nie będą potrzebne.