Jak szybko wybielić zęby?

Zastanawiasz się jak szybko i skuteczne wybielić zęby? Jaka jest najlepsza metoda wybielania zębów? Przeczytaj nasz artykuł i i dowiedz się jak uzyskać doskonały efekt wybielania.

Piękny zdrowy uśmiech to ogromny atut. Z nim człowiek ma większą pewność siebie. Niestety jednak w tym przypadku nie zawsze jest tak, jakbyśmy tego chcieli. Kawa, herbata, wino, papierosy i inne produkty zawierające barwniki sprawiają, że zęby tracą dawny urok. Można jednak temu bardzo łatwo i skutecznie zaradzić. Dowiedz się jak szybko wybielić zęby w domu.

Dlaczego zęby tracą naturalny kolor?

Polaków zalicza się do rasy kaukaskiej. W tym przypadku barwa zębów przechodzi od jasnego żółtego przez inne odcienie żółci, aż do szarego. Jednak abstrahując od tego, faktem jest to, że zęby wielu osób są po prostu pokryte osadem i przebarwieniami. Trzeba zdawać sobie też sprawę z tego, że kolor uzębienia zależy od grubości szkliwa. Im jest ono grubsze, tym lepiej ukrywa znajdującą się pod nim żółtą zębinę.

Z kolei osoba, która ma cienkie szkliwo, niestety nie może pochwalić się naturalnym białym uśmiechem. Szkliwo ma też mikroszczeliny, pod którymi jest tkanka organiczna. Bardzo intensywnie chłonie ona wszelkie barwniki z pożywienia, czyli beta-karoten z marchewki, resweratrol z czerwonego wina i wiele, wiele więcej.

Jak szybko i skutecznie wybielić zęby w gabinecie stomatologicznym?

Każda osoba, która szybko chce uzyskać piękny i biały uśmiech, z pewnością pierwsze swoje kroki skieruje do stomatologa. Specjalistyczne metody przywrócenia śnieżnobiałego uśmiechy wykorzystują takie rozwiązania jak lampy, laser i nakładki. Gdy zdecydujesz się na laser, dentysta w pierwszej kolejności nałoży na zęby preparat w formie żelu. W dalszych działania lekarz użyje lasera, którego wiązki przyczynią się do aktywowania składników zawartych w żelu. Jest to bardzo skuteczna metoda wybielania.

W tym przypadku już jedna wizyta może dać efekt w postaci zębów bielszych o kilka tonów. Niestety musisz liczyć się z dużym wydatkiem, ponieważ nie jest to tanie rozwiązanie. Może Cię to nawet kosztować kilkaset złotych. Co więcej, nie jest to też dobre rozwiązanie dla ludzi cierpiących na nadwrażliwość zębów.

Domowe sposoby na białe zęby

Soda oczyszczona

Zęby można też skutecznie wybielić w zaciszu własnego domu. Wiele produktów znajdziesz w swojej kuchni. Doskonałym przykładem jest niepozorna soda oczyszczona. Okazuje się, że doskonale radzi sobie ona z przebarwieniami i osadem nazębnym.

Możesz z niej przygotować pastę do zębów. Wystarczy, że połączysz sodę i olej kokosowy. Nie można jednak zbyt często sięgać po taki preparat i przesadzić w drugą stronę, gdyż nadmierne stosowanie może uszkodzić szkliwo, a także wywołać nadwrażliwość zębów.

Kurkuma

Innym remedium na ten problem będzie kurkuma i wspomniany wcześniej olej kokosowy. Pierwszy ze składników ma silne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Do specyfiku można dodać też miętowy olejek eteryczny.

W ten sposób uzyskasz skuteczny preparat, którym możesz myć zęby dwa razy w tygodniu. Stosując taką miksturę, jeszcze lepiej zadbasz o higienę jamy ustnej i pozbędziesz się przykrego zapachu z ust.

Węgiel aktywny

Domową pastę do zębów przygotujesz też na bazie węgla aktywnego, który bez kłopotu kupisz w aptece. Pokruszone tabletki musisz połączyć z naszym bohaterem olejem kokosowym i gotowe. Systematyczne szczotkowanie z pewnością przyniesie rezultat w postaci białych zębów i zdrowych dziąseł.

Specjalne paski wybielające, czyli dobra metoda szybkiego wybielania zębów

Domowe sposoby mogą też polegać na zastosowaniu specjalnych pasków wybielających. Ten zabieg wybielania nie wymaga wykorzystania lamp czy światła lasera. Podobnie jak w gabinecie na paski nakładasz żel i umieszczasz mieszankę na powierzchni zębów. Następnie musisz odczekać około 15 do 20 minut. Preparat pomoże Ci uzyskać pożądany kolor zębów. Co więcej, środek jest bezpieczny dla dziąseł i szkliwa.

Bez względu na to, na którą technikę się zdecydujesz ważne jest zachowanie tak zwanej białej diety. Musisz zatem unikać produktów zawierających barwniki, a więc buraków, marchewki, kawy, herbaty, wina i innych. Przynajmniej na początku jest to bardzo ważne. Dzięki temu zachowasz wymarzony efekt na dłużej. Pamiętaj też o regularnym czyszczeniu zębów, systematycznych wizytach u dentysty i higienie jamy ustnej.