Mam żółte zęby mimo mycia - co robić?

Dbasz o swoje zęby najlepiej jak potrafisz, a mimo to nadal borykasz się z żółtym odcieniem na swoim szkliwie? Niestety to oznaka, że osad, który jest pozostałością po różnych produktach, nie jest odpowiednio usuwany. Na szczęście istnieje wiele skutecznych sposobów na to, aby wybielić zęby i odzyskać piękny uśmiech.

Codzienne dbanie o swoje zęby

Pamiętaj, że to co spożywasz każdego dnia, a także rozmaite Twoje nawyki, mają bardzo duży wpływ nie tylko na stan zdrowia Twoich zębów, ale również na ich odcień. Dlatego, jeżeli nawet mimo dokładnego szczotkowania zębów, ich kolor dalej pozostaje żółty, to warto przyjrzeć się swoim nawykom. Wyeliminowanie ich na stałe daje bardzo duże rezultaty, ponieważ rzeczywiście likwidujesz od razu przyczynę, a nie tylko same objawy.

Do takich przyczyn odpowiadających za żółte zęby, zaliczają się produkty spożywcze oraz napoje, które barwią szkliwo. Do nich zalicza się między innymi czarna herbata, kawa, czerwone wino, czy też buraczki. Niestety problem żółtych zębów jest często spotykany u palaczy. Substancje smoliste, które są zawarte w papierosach odpowiadają za trudne do usunięcia przebarwienia na zębach. Jeżeli zrezygnujesz z palenia, picia kawy i herbaty, a także przejdziesz kurację wybielania zębów, odzyskasz piękny uśmiech na bardzo długo.

Paski wybielające

Rzeczywistość jednak bywa zupełnie inna. Trudno nam zrezygnować z ulubionych odżywek, nawet jeśli doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że są one szkodliwe dla naszego uzębienia, a nawet całego zdrowia. Dlatego można skorzystać z dedykowanych preparatów, które są zalecane dla osób chcących uzyskać bielszy uśmiech w domowych warunkach. Do takich preparatów zaliczają się między innymi paski wybielające.

Stosowanie pasków wybielających jest banalnie proste. Wystarczy nakleić je na górny i dolny łuk, a następnie odczekać określoną ilość czasu, która została wskazana na opakowaniu. Najczęściej jednak jest to ok. 30 minut. Taki zabieg wykonuje się raz dziennie przez określoną ilość dni. W momencie, gdy zdecydujesz się na użycie pasków wybielających, ważne jest, aby przed naklejeniem oraz po naklejeniu, nie myć zębów pastą. Istnieją różne paski wybielające, wśród których znajdziesz preparaty dedykowane m.in. dla palaczy, czy też idealnie wybielające wrażliwe zęby.

Pasty wybielające

Chcesz zadbać o swój uśmiech każdego dnia, jednocześnie nie zapominając o tym, że chcesz wybielić swoje zęby? Na co dzień możesz stosować specjalne pasty do zębów. Ich zaletą jest nie tylko wysoka skuteczność, ale również możliwość codziennego stosowania. To sprawia, że nie musisz wyszukiwać żadnych dodatkowych produktów, a także poświęcać dodatkowego czasu na ich zastosowanie. Teraz specjalne pasty wybielające do zębów możesz zakupić również w naszym sklepie. W ten sposób będziesz mieć całkowitą pewność, że korzystasz wyłącznie ze sprawdzonych i rekomendowanych produktów. Ważne jest jednak to, aby każdy preparat przeznaczony do wybielania zębów zawsze używać zgodnie z zaleceniami producenta.