Pozbądź się kompleksów ze śnieżnobiałym uśmiechem!

Autor:          0 Komentarzy
Pozbądź się kompleksów ze śnieżnobiałym uśmiechem!

Większość z nas marzy o zniewalającym, śnieżnobiałym uśmiechu rodem z Hollywood. Piękne zęby sprawiają, że chętniej się uśmiechamy, a to dodaje nam uroku. Poza tym, biel zębów sprawia, że optycznie znika ziemisty kolor cery, dlatego wygląda się bardziej promiennie i młodo. Niestety dieta, którą współcześnie stosuje większość osób – zawierająca duże ilości kawy, a także używki w postaci czerwonego wina czy papierosów – wpływa niekorzystnie na barwę zębów oraz ich stan. Jeśli na Twoim uśmiechu pojawiły się uciążliwe przebarwienia, których nie sposób usunąć podczas codziennego szczotkowania, zapoznaj się z naszym artykułem, gdzie podpowiadamy, jak zadbać o śnieżną biel swoich zębów.

Jak zadbać o zęby i zyskać piękny uśmiech?

Sposobem na piękny uśmiech, który zapewnia spektakularne efekty, a jednocześnie jest stosunkowo szybkim procesem, jest wybielanie zębów. Nadal krąży mit, że jest to proces ogromnie kosztowny i inwazyjny dla szkliwa. Warto jednak wiedzieć, że obecnie wiele produktów wybielających zęby przeznaczonych jest do użytku domowego, a ich skuteczność i bezpieczeństwo jest potwierdzona przez specjalistów. Do pięknego uśmiechu, dzięki któremu pozbędziesz się kompleksów, prowadzi zatem bardzo krótka droga!

Wiele osób decyduje się na wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym. Pamiętaj jednak, że wybierając pomoc dentysty w celu wybielenia zębów, musisz przygotować się na duży wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Poza tym, może okazać się, że jednorazowa wizyta nie wystarczy, a cały proces będzie składał się z kilku sesji. Wybielanie zębów w domu to obecnie proces szeroko dostępny i nieskomplikowany – istnieje wiele sposobów rozjaśniania zębów, które dopasować możemy zarówno pod względem oczekiwanego efektu, jak i stopnia wrażliwości naszego uzębienia.

Pierwszym krokiem do doskonałego uśmiechu są w pełni zdrowe zęby. Podczas regularnych wizyt u stomatologa leczy się ubytki, a także usunięty zostaje kamień nazębny, co zapobiega powstawaniu nowych zmian próchnicowych. Pamiętaj, że wybielanie zębów powinno przeprowadzać się tylko na zdrowych, pozbawionych ubytków zębach.

Paski wybielając zęby – jeden z najskuteczniejszych sposobów na biały uśmiech

Obok wybielających past do zębów, produktem najchętniej stosowanym przez konsumentów są paski wybielające. Te samoprzylepne, nasączone preparatem rozjaśniającym taśmy, umieszcza się na łukach zębowych zgodnie z instrukcją producenta i pozostawia na określony na opakowaniu czas – w zależności od produktu, może to być od kilku minut do godziny. Zestaw pasków w opakowaniu z reguły pozwala na wykonanie całej planowanej kuracji. Niektóre zestawy pasków wybielających zęby zawierają lampę, która jest dodatkowym wzmocnieniem działania substancji aktywnej.

Warto zaznaczyć, że podczas gdy większość producentów zaleca wyszczotkowanie zębów przed użyciem pasków wybielających, w przypadku pasków CREST jest to stanowczo niewskazane. Między innymi z tego powodu zawsze powinieneś dokładnie zapoznać się z instrukcją przed rozpoczęciem wybielania.

Zalety pasków CREST

Wysoka skuteczność produktu, jakim są paski wybielające zęby CREST, opiera się na wyjątkowym składzie substancji aktywnej. Preparat wykorzystany do wybielania zawiera składniki powszechnie stosowane przez lekarzy stomatologów na całym świecie. Stosując paski CREST, masz więc pewność, że w zaciszu własnego domu korzystasz z profesjonalnego produktu, który efektywnie wybieli Twoje zęby w całkowicie bezpieczny sposób.

Oto najważniejsze zalety pasków wybielających zęby marki CREST:

  • - Doskonała skuteczność – wybielanie zębów za pomocą pasków CREST odbywa się za pomocą nadtlenku wodoru – tego samego związku chemicznego, który stosują lekarze stomatologii. Stosując paski zgodnie z zaleceniami producenta, możesz być pewny, że produkt jest w pełni bezpieczny dla zdrowia Twoich zębów.
  • - Przystępna cena – z paskami CREST możesz cieszyć się śnieżnobiałymi zębami, ale nie wydasz w tym celu fortuny. Oprócz niskich kosztów w porównaniu z wizytami w gabinecie dentysty, oszczędzasz również czas zmarnowany na dojazdy do przychodni i oczekiwanie w kolejce. Dodatkowo wiedząc, że stosując paski wybielające korzystasz z profesjonalnego produktu, wybór jest bardzo prosty.
  • - Spektakularne efekty w krótkim czasie – paski wybielające zęby stosuje się przez mniej więcej czternaście dni, a pierwsze rezultaty zauważysz już po niecałym tygodniu.
  • - Silne rozjaśnienie – podczas, gdy pozostałe produkty umożliwiają rozjaśnienie zębów maksymalnie do pięciu tonów, paski CREST pozwalają zmienić odcień nawet o kilkanaście tonów.

Wybielanie zębów – czego unikać?

Na różnych portalach internetowych stale zamieszczane są sposoby na domowe wybielanie zębów. Olej kokosowy zmieszany z węglem aktywnym czy szczotkowanie zębów spożywczą sodą oczyszczoną – brzmi znajomo? Pod żadnym pozorem nie powinno się stosować takich metod. Mimo, że te składniki często występują w profesjonalnych produktach, to w przeciwieństwie do samodzielnie przyrządzonych mieszanek, są one odpowiednio przygotowane pod względem konsystencji i stężenia. Przykładowo, mycie zębów domową sodą oczyszczoną może skutkować nieodwracalnym starciem szkliwa, dlatego zalecamy stosowanie jedynie preparatów, których bezpieczeństwo jest potwierdzone przez odpowiednie jednostki.

Podziel się: