Po co wybielać zęby?

Autor:          0 Komentarzy
Po co wybielać zęby?

Wraz z podniesieniem standardu życia, coraz większą popularnością cieszą się wszelkie zabiegi wybielania zębów. To, co kiedyś było dostępne tylko dla celebrytów z pierwszych stron gazet czy znanych osobistości, powoli stało się osiągalne dla statystycznego Polaka. Zatem ile kosztuje wybielanie zębów?

Zależy na jaką metodę się zdecydujesz. Zabieg profesjonalny, laserowy, nierzadko wykonywany przy użyciu znieczulenia w gabinecie stomatologicznym jest znacznie droższy niż cieszące się coraz większą popularnością metody domowe, np. z użyciem pasków wybielających CREST, które są równie skuteczne i długotrwałe. Pojawia się pytanie skąd taka popularność i czego możesz oczekiwać po zabiegu z użyciem zestawu do wybielania zębów?

Zestaw do wybielania zębów - metoda na lepsze samopoczucie

Nowa fryzura, odświeżona garderoba, kilka kilogramów mniej na wadze, a także śnieżnobiały uśmiech potrafią każdemu poprawić humor. Piękne, białe zęby sprawiają, że twarz wygląda młodziej i jest przez to atrakcyjniejsza. To, co widać w lustrze ma zaś ogromny wpływ na samopoczucie, a w konsekwencji na wydzielanie się hormonów szczęścia w mózgu, które dodają energii i chęci do działania. Uśmiechając się podarowujesz sobie prawdziwy doping energetyczny. Nierzadko zestaw do wybielania zębów, jak np. paski wybielające CREST kosztuje mniej niż wizyta u fryzjera, więc dodatkową korzyścią jest oszczędność pieniędzy.

Każdy chce się podobać

Dbanie o siebie niekoniecznie jest przejawem próżności. Człowiek potrzebuje akceptacji, a jak wiadomo jest oceniany, przynajmniej przy pierwszym kontakcie, poprzez wygląd. Niezależnie od tego, ile kosztuje wybielanie zębów, są to dobrze zainwestowane pieniądze, bo zwiększają atrakcyjność w oczach współrozmówcy. Zestaw do wybielana zębów powinien się znaleźć w szafce łazienkowej każdej osoby dbającej o wizerunek, obok takich podstawowych kosmetyków jak krem do twarzy czy szampon - zadbane zęby są równie ważne, jak zdrowa cera i modna fryzura.

Czy paski wybielające CREST mogą pomóc w karierze?

Może to się wydać przesadzone, ale dobrze dobrany zestaw do wybielania zębów może oddziaływać na ścieżkę Twojej kariery. Wiele aspektów wpływa na przebieg spotkania biznesowego czy rozmowy o pracę. Poza kwestiami merytorycznymi, sposobem wysławiania się czy posiadaną wiedzą, ważna jest także mowa ciała, odpowiedni strój czy zdrowy i biały uśmiech. Uśmiechając się, tworzysz dobry wizerunek i sprawiasz, że otoczenie postrzega Cię jako osobę otwartą i godną zaufania. Stajesz się lepszym partnerem biznesowym czy pracownikiem w oczach rekrutera.

Ile kosztuje wybielanie zębów? Tyle, aby warto było dbać o ich zdrowie

Wybielanie zębów wiąże się z innymi zabiegami w obrębie jamy ustnej. Zanim pacjent zadba o śnieżnobiały kolor (np. stosując paski wybielające CREST) musi pamiętać o wyleczeniu próchnicy, stanów zapalnych dziąseł czy usunięciu kamienia nazębnego.  Ponadto, aby utrzymać efekt zastosowania zestawu do wybielania zębów należy je częściej i dokładniej szczotkować oraz nitkować. Zapobiega to ponownemu pojawianiu się osadów powodujących przebarwienia i skutkujących ponownym żółknięciem zębów.

Zdrowe zęby są motywacją dla stosowania zdrowej diety

Aby jak najdłużej utrzymać efekt, osiągnięty dzięki zastosowaniu zestawu do wybielania zębów należy zadbać o to, co się je. Przebarwienia i utrata białego koloru to między innymi efekty złej diety. Katastrofalny wpływ na kondycję zębów mają sztuczne barwniki zawarte, np. w słodyczach, wypiekach cukierniczych, barwniki z kawy, herbaty, czerwonego wina czy coli. Największym błędem, jeśli chodzi o dbanie o stan zębów i ich kolor, jest palenie papierosów lub żucie tytoniu. Ile kosztuje wybielanie zębów? Na pewno znacznie mniej niż nałogowe palenie papierosów. Zastosowanie pasków wybielających CREST może się okazać początkiem zdrowszego etapu w Twoim życiu.

Zestaw do wybielania zębów zamiast kremu na zmarszczki?

Nawet jeśli w wieku dwudziestu, trzydziestu lat Twój uśmiech jest śnieżnobiały (kolor kośćca jest uwarunkowany genetycznie) wraz z upływem czasu i procesem ścierania się szkliwa, zęby stają się ciemniejsze (w niektórych przypadkach mogą być nawet brunatne). Nie wpływa do korzystnie na ich wygląd. Aby odjąć sobie lat, zamiast inwestować w krem na zmarszczki czy wizytę u chirurga plastycznego, warto zakupić paski wybielające CREST. Każda kwota jest warta spowolnienia upływającego czasu.

Prawdziwa metamorfoza na specjalną okazję

Gdy zbliża się ślub, rocznica czy inna ważna uroczystość nie zapomnij o zestawie do wybielania zębów. Aby w tym podniosłym dniu wyglądać inaczej niż na co dzień i czuć się piękniej, warto skorzystać z wizyty u fryzjera, kosmetyczki i innych zabiegów upiększających. Jednak, aby naprawdę olśnić i osiągnąć efekt WOW niezbędne mogą okazać się paski wybielające CREST. Piękny, biały uśmiech podkreśli Twoje starania i nada Ci dodatkowego blasku. Niezależnie od tego jaką metodę wybielania wybierzesz i ile kosztuje wybielanie zębów, z pewnością nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto.

Podziel się: