Dlaczego warto wybielać zęby za pomocą pasków?

Autor:           Porady    0 Komentarzy
Dlaczego warto wybielać zęby za pomocą pasków?

Z roku na rok coraz bardziej rośnie świadomość nie tylko na temat samej higieny jamy ustnej, ale również tego, jak istotny jest wygląd zębów. Już nikogo nie dziwią aparaty na zębach noszone przez osoby dorosłe, coraz popularniejszym zabiegiem jest także wybielanie zębów.

Dlaczego zęby zmieniają kolor?

W miarę upływu lat zęby stają się coraz bardziej żółte. Oczywiście tempo zachodzenia tych zmian oraz ich widoczność jest kwestią indywidualną. Zależy to zarówno od kondycji samych zębów, jak i tego, w jaki sposób o nie dbamy, a także od naszej diety. To właśnie ta ostatnia ma niemały wpływ na kolor naszego uzębienia. Wszyscy zapewne słyszeliśmy choćby o tym, że popularna herbata czy kawa mają działanie farbujące. Spożywane w małych ilościach nie szkodzą, jednak, jeżeli są stałym i znaczącym dodatkiem do naszej diety, mają istotny wpływ na kolor zębów.

Wybielanie zębów u dentysty

Wybielanie zębów u dentysty odbywać się może za pomocą różnych technik: laserowo, światłem diodowym lub nadtlenkiem wodoru. Dla wielu osób wadą tych rozwiązań może być ich cena, zabiegi te bowiem są dość kosztowne. Na szczęście można je zastąpić wybielaniem domowym.

Wybielanie zębów w domu

Najpopularniejszym i skutecznym sposobem poradzenia sobie w kwestii wybielania zębów metodą domową jest zaopatrzenie się w paski wybielające. Kuracja trwa co najmniej tydzień i polega ona na założeniu pasków na zęby na czas dokładnie określony przez producenta. Paski pokryte są specjalnym żelem, który wybiela uzębienie. Przed zdecydowaniem się na tego typu zabieg warto wcześniej skonsultować się ze stomatologiem.

Zanim użyjemy pasków Crest, powinniśmy swoje zęby odkamienić oraz wyleczyć ze zmian chorobowych. Dobrze skonsultować się ze stomatologiem także w sprawie posiadanych już plomb – czy będą one przez paski wybielające również rozjaśnione, a także zgłosić wszystkie problemy dotyczące uzębienia, jak chociażby nadwrażliwość zębów, czy dziąseł. Zębów nie powinno się poddawać wybielaniu również podczas noszenia aparatów ortodontycznych, gdyż część znajdująca się pod aparatem może nie zostać odpowiednio wybielona.

 

Paski Crest zapewniają wygodną i rozsądną cenowo kurację wybielającą, którą możemy przeprowadzić samodzielnie w domowym zaciszu.

Podziel się: