Metody na wybielenie zębów. Którą wybrać?

Autor:          0 Komentarzy
Metody na wybielenie zębów. Którą wybrać?

Najlepsza metoda na wybielanie zębów to taka, która jest nie tylko skuteczna, ale również bezpieczna. Istotna jest także długość utrzymywania się efektów po zabiegu. Praktycznie każdy marzy nie tylko o białym, ale również zdrowym uśmiechu. Chociaż na rynku znajdziesz wiele rozwiązań w tym zakresie, nie każde z nich będzie dla Ciebie odpowiednie. Dlaczego?

Wybielanie zębów – najlepsza metoda 2021!

Planujesz wybielanie zębów? Najlepsza metoda dostępna na rynku to kuracja z użyciem pasków wybielających. Chociaż w sklepach znajduje się wiele produktów przeznaczonych do tego celu, opinie konsumentów potwierdzają, że to właśnie rozwiązania marki CREST można uznać za najlepsze, a zarazem najwygodniejsze. Chociaż są one dostępne w sprzedaży już od wielu lat, nadal nie wymyślono metody, która byłaby od nich skuteczniejsza. Co przemawia na ich korzyść?

1.       Szybki czas kuracji wybielającej. Pierwsze efekty stosowania pasków CREST widoczne są już po niecałym tygodniu, sama kuracja trwa natomiast około czternastu dni. W porównaniu do innych metod domowych czas wybielania zębów przy pomocy pasków jest bardzo szybki!

2.       Możliwość realnych oszczędności. Koszt wybielania zębów u dentysty, w zależności od stanu Twojego uzębienia, może sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Paski CREST to znacznie tańsze rozwiązanie. Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o innych oszczędnościach, np. czasu. Dojazdy i wizyty w gabinecie mogą pochłonąć wiele godzin, które można spożytkować w znacznie produktywniejszy sposób.

3.       Wysoka skuteczność. Paski wybielające CREST bazują na dokładnie tej samej substancji, co produkty stosowane w gabinetach dentystycznych: nadtlenku wodoru. Składnik ten pozwala osiągnąć wymarzony, śnieżnobiały uśmiech w możliwie najszybszym czasie. Nadtlenek wodoru jest – przy zachowaniu zaleceń producenta – w pełni bezpieczny dla zdrowia użytkownika. Wybielanie z jego pomocą nie musi być przeprowadzane przez lekarza.

Czy istnieją inne skuteczne sposoby na domowe wybielanie zębów? Metody dostępne na rynku – chociaż jest ich naprawdę wiele – nie dorównują skutecznością wskazanym wyżej paskom CREST. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wdrożyć je w życie w ramach uzupełnienia opisywanej kuracji wybielającej. Przykładowo, codzienna pielęgnacja jamy ustnej przy pomocy pasty z węglem pomoże Ci opóźnić termin kolejnego zabiegu. Nie istnieje żaden sposób, który zagwarantuje Ci białe zęby do końca życia. Każdą metodę należy regularnie powtarzać. Jej częstotliwość uzależniona jest jednak od jakości danego produktu.

Co to znaczy skuteczne wybielanie zębów?

Skuteczne wybielanie zębów nie sprowadza się wyłącznie do śnieżnobiałego uśmiechu. Ważne, aby dana metoda była bezpieczna dla Twojego zdrowia i życia. Nie wszystkie produkty wybielające bazują na właściwych składnikach chemicznych. Niektóre z nich mogą zrobić w Twoim organizmie więcej szkód niż pożytku. Paski CREST są o tyle wyjątkowe, że bazują na substancjach aktywnych powszechnie stosowanych przez lekarzy stomatologów na całym świecie! Pamiętaj również, że wybielanie zębów to czynność, którą należy wykonywać na zdrowym, pozbawionym próchnicy oraz ubytków, uzębieniu.

Jak wybielić zęby u dentysty?

Bezpieczne wybielanie zębów u dentysty jest możliwe tylko wtedy, gdy stan Twojego uzębienia pozwala na przeprowadzenie zabiegu. W niektórych przypadkach metoda laserowa, ocieplanie czy też specjalistyczne naświetlanie zębów są stanowczo niewskazane. Stąd też każda kuracja powinna być poprzedzona dokładnym wywiadem oraz badaniem jamy ustnej. Istnieje wiele przeciwskazań uniemożliwiających wykonanie zabiegu w gabinecie stomatologicznym. Na szczególną uwagę zasługują tutaj: próchnica, nadwrażliwość (zębów oraz dziąseł), paradontoza, choroby przyzębia, a także odsłonięte korzenie zębowe. Przy wskazanych dolegliwościach koszt wybielania zębów znacząco się zwiększa. Lekarz powinien bowiem wykonać szereg czynności mających na celu doprowadzenie jamy ustnej pacjenta do możliwie jak najlepszego stanu. Osiągnięcie pełni zdrowia nie zawsze jest możliwe, ale nie dowiesz się o tym, dopóki nie rozpoczniesz leczenia. Mając na uwadze powyższe, należy liczyć się z tym, że za wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym zapłacisz znacznie więcej niż się spodziewasz. Jeżeli nie jesteś pewny czy Twoje zęby znajdują się w odpowiedniej kondycji nic nie stoi na przeszkodzie, abyś skorzystał z pomocy stomatologa. Już jedna wizyta kontrolna powinna rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.

Bezpieczne wybielanie zębów w domu – czy to możliwe?

Skuteczne wybielanie zębów w domu nie jest niczym trudnym czy skomplikowanym. Istnieje wiele metod mających na celu polepszenie stanu jamy ustnej. Od Ciebie zależy, którą metodę wybierzesz. Dostępne na rynku rozwiązania przeznaczone do stosowania we własnych czterech ścianach są równie bezpieczne, co wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym. Oczywiście wiele zależy od zakupionego środka. Zasadniczo jednak, prędzej możesz spodziewać się obniżonej skuteczności oraz czasu działania, aniżeli składników mających znaczący wpływ na Twoje zdrowie czy życie.

Podziel się: