Najskuteczniejsze metody wybielania zębów

Autor:          0 Komentarzy
Najskuteczniejsze metody wybielania zębów

Współczesny tryb życia nie sprzyja zdrowym, białym zębom – wręcz przeciwnie. Picie dużej ilości kawy oraz czerwonego wina, nadmierne spożywanie słodyczy, unikanie regularnych przeglądów stomatologicznych, aż w końcu zaniechanie podstawowej higieny jamy ustnej – to wszystko sprawia, że niegdyś jasne i zdrowe zęby stają się mocno zaniedbane. Nic więc dziwnego, że większość ludzi wstydzi się uśmiechać. A przecież istnieje wiele mniej bądź bardziej skutecznych metod wybielających. Co ciekawe, większość z nich może być stosowana w domu!

Skuteczne wybielanie zębów – w domu czy w gabinecie stomatologicznym?

Na pewno zastanawiasz się, jak wybielić zęby, aby cieszyć się nie tylko śnieżnobiałym, ale również zdrowym uśmiechem przez długi czas. Nie wszystkie metody wybielania, mimo swojej skuteczności, są bezpieczne. Stosowanie niesprawdzonych środków niewiadomego pochodzenia może prowadzić do poważnych problemów natury zdrowotnej – począwszy od zatrucia i dolegliwości gastrycznych, poprzez rozwój próchnicy i osłabienie miazgi zębowej, a skończywszy na znacznie poważniejszych chorobach wielonarządowych. Twoją pierwszą ważną decyzją powinien być wybór miejsca, w którym wybielisz zęby. Możesz zadbać o swój stan jamy ustnej samodzielnie, w domowym zaciszu bądź skorzystać z pomocy specjalisty – stomatologa. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Pamiętaj, że najlepszy środek wybielający zęby to taki, który jest zarówno skuteczny, bezpieczny jak i trwały – tj. efekty jego stosowania utrzymują się przez długi czas, a nie jedynie po aplikacji.

Wybielanie zębów przez dentystę w gabinecie stomatologicznym

Idąc do dentysty nie musisz martwić się czym wybielić zęby. Stomatolog samodzielnie dobierze odpowiedni środek wybielający zęby, a następnie podda Twoje uzębienie naświetlaniu (światłem diodowym, halogenowym bądź plazmowym) lub ocieplaniu. Nowoczesne gabinety posiadają w swojej ofercie również laserowe wybielanie zębów. Każda z tych opcji, chociaż stosunkowo szybka, jeśli chodzi o efekty, charakteryzuje się bardzo wysokim kosztem. Ceny prezentowanej usługi wahają się od tysiąca, nawet do pięciu tysięcy złotych – w zależności od tego, jaki koloryt chcesz osiągnąć. Należy pamiętać, że nie jesteś w stanie wybielić zębów na jednym spotkaniu. Stomatolog może Ci zaproponować także nieco mniej inwazyjną, aczkolwiek równie skuteczną metodę na „piękniejszy uśmiech” – nakładki z żelem w postaci pasków. Lekarze dentyści wykorzystują w tym przypadku specjalistyczne rozwiązania bazujące na nadtlenku wodoru. Wybielanie zębów przy pomocy pasków stomatologicznych trwa kilka tygodni. Metoda ta może być równie dobrze stosowana w domu – z pominięciem marnowania czasu na dojazdy oraz wizyty u dentysty.

Nakładki i żele wybielające zęby do samodzielnego stosowania

Wybielanie zębów w domu to alternatywa dla usług świadczonych w gabinetach stomatologicznych. W XXI wieku, w dobie szeroko pojętej globalizacji, gdzie technologia czy medycyna są już na bardzo wysokim poziomie, samodzielne zabiegi higieniczne czy kosmetyczne są równie bezpieczne jak te, przeprowadzane przez specjalistów.

Na pewno zastanawiasz się czy domowe wybielanie zębów jest tak samo skuteczne jak to przeprowadzane w gabinetach dentystycznych. Otóż wszystko zależy od produktu, który wykorzystasz. W porównaniu do wyżej opisywanych metod praktykowanych w gabinetach dentystycznych, domowe sposoby na wybielanie zębów są nieco bardziej czasochłonne. Ich niewątpliwą zaletą jest jednak znacznie niższy koszt. Wystarczy kilkaset złotych, aby cieszyć się pięknym, śnieżnobiałym uśmiechem i to maksymalnie w kilka tygodni. Na rynku znaleźć można rozwiązania, których zarówno wspomniana już skuteczność, jak i bezpieczeństwo potwierdzone zostały odpowiednimi certyfikatami. Nie musisz zatem bać się o ewentualne przykre dolegliwości jamy ustnej.

Jak wybielić zęby domowym sposobem, aby cieszyć się skutkami zabiegu możliwe przez jak najdłuższy czas? Prym w tym zakresie wiodą specjalne nakładki oraz żele, a także paski wybielające. Te ostatnie są bardzo podobne do tych wykorzystywanych przez stomatologów, jednakże w większości przypadków nie posiadają składników niebezpiecznych dla zdrowia użytkownika – tj. wybielaczy stosowanych w szeroko pojętej chemii gospodarczej.

Wybielanie zębów domowymi sposobami – hit czy kit?

Jeżeli nie musisz przepłacać, a ponadto możesz cieszyć się dokładnie takimi samymi efektami, jak w przypadku zabiegów stomatologicznych - wybierz wybielanie zębów domowymi sposobami. Pamiętaj, że „poprawa uśmiechu” w czterech ścianach to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również czasu, który w innym przypadku trzeba spożytkować na dojazdy i siedzenie na fotelu dentystycznym.

Jak wybielić zęby w domu?

Kupując specjalne paski z żelem wybielającym, w opakowaniu znajdziesz również instrukcję obsługi. Rozwiązanie jest o tyle wygodne, że w czasie samego procesu możesz wykonywać inne czynności, np. oglądać telewizor czy przeglądać prezentację do pracy. Co więcej zestaw do wybielania zębów z paskami w roli głównej jest na tyle mały i praktyczny, że zmieści się w każdej torebce, teczce, plecaku czy walizce. To oznacza, że możesz zadbać o swoje zęby nie tylko w domu, ale również w czasie urlopu, weekendowej wizyty u rodziny czy podróży służbowej!

Podziel się: