Postanowienia noworoczne - zadbaj o swój uśmiech!

Autor:          0 Komentarzy
Postanowienia noworoczne - zadbaj o swój uśmiech!

Nowy Rok to nowe możliwości! Zmiana daty w kalendarzu od zawsze inspirowała do wprowadzania zmian w swoim życiu. Każdego roku obiecujemy sobie zmiany naszych nawyków, wyznaczamy sobie cele związane z życiem zawodowym, prywatnym, a także dotyczące naszych pasji i zainteresowań. Najczęściej jednak postanowienia noworoczne dotyczą zdrowia. Obiecujemy często sobie i swoim bliskim, że od nowego roku będziemy więcej się ruszać, zrzucimy zbędne kilogramy, będziemy regularnie ćwiczyć, czy porzucimy szkodliwe nałogi. Niezależnie, jakie postanowienie noworoczne wybierzecie, najważniejsze jest konsekwentne realizowanie go. Niestety nasz zapał często okazuje się krótkotrwały, co zwykle widać po siłowniach pełnych na początku stycznia, które pustoszeją z każdym tygodniem. My również chcemy zainspirować Cię do wyznaczenia sobie celu na ten rok i również będzie dotyczył on zdrowia, jednak jego dziedziny o której nie pamięta wiele osób. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, to koniecznie wpiszcie na swoją listę noworocznych celów zdrowy i piękny uśmiech! Jak ten cel zrealizować? Oto postanowienia noworoczne, które pomogą Ci w jego osiągnięciu. 

Zmień szczoteczkę do zębów

Swoją drogę do białego uśmiechu warto zacząć od wymiany szczoteczki do zębów. Nieprawidłowo dobrana szczoteczka do zębów może sprzyjać podrażnieniu dziąseł, a także nieprawidłowej technice mycia jamy ustnej. Szczoteczkę do zębów powinno zmieniać się co około 3 miesiące. Tymczasem okazuje się, że zmieniamy ją zdecydowanie zbyt rzadko. Taka “stara” szczoteczka to idealne miejsce do rozwoju bakterii, które mogą być szkodliwe dla zdrowia całego naszego organizmu - nie tylko zębów czy dziąseł. 

Jaką zatem szczoteczkę wybrać?Musi być ona dopasowana do stanu zdrowia i wrażliwości naszych dziąseł. W sklepach najczęściej dostępne są szczoteczki o trzech różnych miękkościach włosia: miękkie, średnie i twarde. Jeżeli wydaje Ci się, że szczoteczka o twardym włosiu lepiej wyszoruje zęby, to musimy wyprowadzić Cię z błędu. Zbyt twarde włosie może podrażnić dziąsła i uszkodzić szkliwo. Najbardziej uniwersalne są szczoteczki o średniej miękkości włosia. Pozwalają one na skuteczne wymiatanie resztek jedzenia i usuwanie osadu nazębnego, a jednocześnie są bezpieczne i łagodne dla dziąseł.

Jeżeli chcecie w swoim zdrowym działaniu być jednocześnie przyjaźni naturze, to koniecznie sprawdźcie bambusowe szczoteczki do zębów dostępne w naszym sklepie on-line. Ich włosie wykonane jest ze specjalnego bio-nylonu, który znacznie lepiej poddaje się recyklingowi. Dodatkowo włosie pokryte jest węglem drzewnym, który rozprawi się z ewentualnymi bakteriami na szczoteczce. 

Codziennie stosuj nić dentystyczną

Jak wiadomo pielęgnacja jamy ustnej nie polega wyłącznie na szczotkowaniu zębów. Nawet najlepsza szczoteczka do zębów nie zagwarantuje nam odpowiedniego oczyszczenia jamy ustnej, a w szczególności szczelin międzyzębowych. To właśnie w przestrzeniach pomiędzy poszczególnymi zębami gromadzą się resztki jedzenia, czego efektem są choroby zębów - w tym próchnica. Właśnie z tego powodu tak istotne jest codzienne nitkowanie zębów. Często niestety przez pośpiech lub z lenistwa zaniedbujemy tę czynność - nitka leży zapomniana na dnie łazienkowej szafki, a zęby stają się bardziej podatne na działanie próchnicy. 

Wybierając nić dentystyczną warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana. Większość nici dentystycznych (podobnie zresztą jak szczoteczek) wykonana jest z materiałów, które nie ulegną rozkładowi przez kilkaset lat… Na szczęście istnieją także ekologiczne produkty do higieny jamy ustnej, np. marki The Dirt. Nici dentystyczne The Dirt wykonane są z biodegradowalnego jedwabiu naturalnego, który pokryty jest naturalnym woskiem pszczelim. Motek naturalnej nici dentystycznej umieszczony jest w szklanej fiolce. W ten sposób producentowi udało się uniknąć nieekologicznego plastiku. Nić dentystyczna ma przyjemny miętowy smak dzięki zastosowaniu miętowego olejku eterycznego. Z taką nicią dentystyczną codzienne nitkowanie stanie się miłym obowiązkiem, który wejdzie w stały plan dbania o zdrowie zębów.

Stosuj regularnie płyn do jamy ustnej

W nowym roku koniecznie dodaj do listy stosowanych produktów płyn do płukania jamy ustnej. Wciąż jest niedoceniany, a jego działanie jest zbawienne dla zdrowia zębów i dziąseł. Płyn do płukania jamy ustnej doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie pomiędzy porannym i wieczornym szczotkowaniem zębów. Jest bardzo przydatny, szczególnie gdy jesz posiłki poza domem i nie masz możliwości umycia zębów na bieżąco. Płyn do płukania jamy ustnej doskonale dociera do wszelkich zakamarków i szczelin pomiędzy zębami i dokładnie oczyszcza je z resztek jedzenia i płytki nazębnej. Wybór płynu do płukania zębów powinien być indywidualny i dopasowany do stanu zdrowia jamy ustnej i wrażliwości zębów. Jeżeli chcesz zadbać o śnieżnobiały uśmiech, wybierz wybielający płyn do płukania Crest

Podziel się: