Nadwrażliwość zębów – przyczyny, jak sobie z nią radzić, jaką pastę wybrać?

Autor:          0 Komentarzy
Nadwrażliwość zębów – przyczyny, jak sobie z nią radzić, jaką pastę wybrać?

Zbytnia wrażliwość podczas jedzenia lodów, zimnych napojów lub przeciwnie – gorących potraw, może powodować duży dyskomfort, a nawet sprawiać ból. Co ciekawe, problem nadwrażliwości zębów dotyczy nawet co drugiej osoby – choć często ten problem jest bagatelizowany. Jakie są przyczyny nadwrażliwości, jak można sobie z nią poradzić i czym grozi nam jej bagatelizowanie?

Jakie są przyczyny nadwrażliwości zębów?

Sięgasz po chłodny napój albo gorącą herbatę i nagle czujesz przeszywający ból? To typowy objaw nadwrażliwości zębów. Dlaczego zęby są takie wrażliwe? Najczęściej problemy te wynikają z odsłoniętych kanalików zębowych. Unerwiona zębina może być odsłonięta w części koronowej, jak i korzeniowej. Z pierwszym przypadkiem mamy do czynienia w momencie uszkodzenia szkliwa. Odsłonięcie części korzeniowej następuje najczęściej w wyniku cofnięcia się dziąseł, wówczas odsłaniają się szyjki zębowe. Jakie są tego przyczyny? Czynników może być kilka, do najczęstszych należą: wady zgryzu, bruksizm, dieta uboga w witaminy, ubytki próchnicowe. Częstymi przyczynami takiego stanu rzeczy są choroby przyzębia. Powodem nadwrażliwości zębów mogą być także uszkodzenia mechaniczne spowodowane nieprawidłowym szczotkowaniem zębów lub używaniem szczoteczki o zbyt twardym włosiu. Takie uszkodzenia może powodować również nieodpowiednie nitkowanie zębów. Na nadwrażliwość zębów mogą cierpieć również osoby, które niedostatecznie dbają o higienę jamy ustnej.

Jak leczyć nadwrażliwość zębów?

Jeżeli zauważasz u siebie problemy z nadwrażliwością zębów, koniecznie udaj się na konsultację stomatologiczną. Wyleczenie zmian próchnicowych, uzupełnienie ubytków z pewnością pozwolą zminimalizować problem. Leczenie stomatologiczne warto wspierać odpowiednią pielęgnacją zębów. Warto zmienić szczoteczkę na taką z miękkim włosiem, które będzie bezpieczne dla dziąseł i zębów. Istnieje wiele past do zębów, które przeznaczone są do pielęgnacji nadwrażliwych zębów. Jedną z takich past jest Hello Sensitive Relief Fluoride o specjalnej formule wzmacniającej zęby. Łagodne naturalne składniki i odpowiednia dawka fluoru wspierają odbudowę zębów, a także łagodzą podrażnienia dziąseł i stany zapalne, jednocześnie stopniowo przywracając uśmiechowi naturalną biel. Podczas leczenia nadwrażliwych zębów warto w swojej diecie ograniczyć spożywanie cytrusów, owoców, a także kwaśnych produktów. Przy poważnych kłopotach z nadwrażliwością stomatolog może także przeprowadzić reminalizację szkliwa fluorem.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat produktów do pielęgnacji nadwrażliwych zębów? Skontaktuj się z nami – chętnie doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie, które pozwoli Ci odpowiednio zadbać o zdrowie jamy ustnej.

Podziel się: