Jak pielęgnować zęby u dzieci?

Autor:          0 Komentarzy
Jak pielęgnować zęby u dzieci?

Pielęgnacja jamy ustnej u dzieci jest bardzo ważna. Najważniejsza jest oczywiście edukacja od najmłodszych lat. Tak naprawdę nie ma limitu wiekowego, od którego należy zacząć szczotkowanie zębów. Tak naprawdę powinniśmy zacząć dbanie o dziecięce zęby już w momencie, gdy nawet ich jeszcze nie widać. Zanim jeszcze na powierzchni dziąseł pojawią się pierwsze mleczne ząbki, warto przemywać regularnie dziąsła delikatnym gazikiem nasączonym przegotowaną letnią wodą. Oczywiście wraz ze wiekiem dziecka zmieniamy sposób dbania o higienę jamy ustnej.

Kiedy zacząć szczotkowanie zębów u dzieci?

Przygodę ze szczoteczką i pastą należy rozpocząć już po pojawieniu się pierwszych zębów mlecznych. W pierwszych miesiącach rodzice powinni szczotkować ząbki dziecka raz dziennie. Warto do tego użyć delikatnej szczoteczki. Gdy dziecko ma około 3 lat, zazwyczaj ma już pełen komplet zębów mlecznych. To także moment, gdy pod zębami mlecznymi zaczynają wykształcać się zęby stałe. Od szóstego roku życia u dzieci zaczynają wypadać zęby mleczne, a w ich miejsce wyrzynają się zęby stałe. Pojawiające się stałe uzębienie wymaga szczególnej opieki i pielęgnacji, by uchronić zęby przed próchnicą. Jak można wzmocnić zęby dziecka? Jakie zabiegi pielęgnacyjne można stosować, a jakich unikać by uśmiech dziecka był śnieżnobiały i zdrowy?

Szczoteczka do zębów dla dzieci – jaką wybrać?

Często można spotykać się z opinią, że o zęby mleczne nie trzeba szczególnie dbać – przecież wkrótce zostaną zastąpione zębami stałymi. To błędne założenie, które może skutkować próchnicą zębów mlecznych, stałych, a także chorobami dziąseł. Dbanie o higienę jamy ustnej nie tylko pozwala zapobiegać bieżącym problemami i próchnicą. Wczesna nauka szczotkowania zębów to także inwestycja w przyszłość – wyrobienie pewnych nawyków, sprawi, że w późniejszym wieku dbanie o jamę ustną będzie czymś naturalnym. Bardzo ważny jest wybór szczoteczki do zębów dla dziecka.

Doskonałą propozycją jest naturalna szczoteczka bambusowa do zębów Wowe. Do jej wykonania biodegradowalnego drewna bambusowego i wysokiej jakości nylonu. Miękkość włosia została dostosowana do delikatnych dziąseł dziecka. Szczoteczka jest wolna od BPA, więc jest w pełni bezpieczna dla malucha. Szczoteczka Wowe to idealny sposób na naukę szczotkowania, a także wspieranie działań proekologicznych.

Podziel się: