Pasty wybielające z węglem aktywnym - naturalna moc!

Autor:          0 Komentarzy
Pasty wybielające z węglem aktywnym - naturalna moc!

Śnieżnobiały uśmiech ma ogromny wpływ na nasze życie codziennie — to jak odbieramy siebie i innych. Piękne zęby, których nie musimy się wstydzić poprawiają nasze poczucie własnej wartości. Biały i lśniący uśmiech to nasza tajna broń w codziennych negocjacjach. Gdy uśmiechamy się nieskrępowani, dajemy znać rozmówcy, że jesteśmy pewni swoich racji — to bardzo istotne zarówno w biznesowych rozmowach, jak i w relacjach towarzyskich. Nic nie jest tak skutecznym afrodyzjakiem i nic tak nie działa na płeć przeciwną, jak szczery i pełen uroku uśmiech. Żeby jednak móc pochwalić się takim uśmiechem, trzeba o niego odpowiednio zadbać!

Techniki wybielania zębów znane były już w starożytności — do tego celu używano m.in. octu winnego materiałów o właściwościach ściernych (np. piasek), a nawet uryny… Niestety, nie wszystkie te metody były bezpieczne dla zębów. Niektóre były zbyt inwazyjne i mogły powodować uszkodzenie szkliwa. Dziś mamy do dyspozycji cały wachlarz możliwości i preparatów wybielających zęby. Co ciekawe również zwolennicy naturalnych rozwiązań znajdą coś dla siebie. Jednym ze składników, którego skuteczność odkryto (ponownie) w ostatnich latach jest węgiel aktywny. Dziś przedstawimy Wam najlepsze preparaty wybielające z węglem aktywnym, a także innymi składnikami pochodzenia naturalnego.

Wybielająca pasta z węglem aktywnym My Magic Mud

Węgiel aktywny to substancja znana ze swoich wyjątkowych właściwości. Dzięki specyficznej budowie atomów, węgiel powszechnie stosowany jest do filtrów oczyszczających w maskach, filtrach powietrza lub w filtrach do wody. Węgiel aktywny dodawany jest również do kosmetyków — idealnie detoksykuje i normalizuje cerę, a także zmniejsza ilość sebum. Węgiel aktywny jest także coraz częściej stosowany, jako składnik wybielających past do zębów. Warto zwrócić uwagę na serię produktów My Magic Mud, w której znalazło się wiele preparatów do wybielania zębów z naturalnymi składnikami aktywnymi.

Jedną z linii produktów stanowią pasty do zębów My Magic Mud. Wszystkie stworzone są na bazie węgla aktywnego, który został połączony z kompozycją różnych składników, mających na celu poprawę zdrowia jamy ustnej. Wybielająca pasta do zębów z węglem aktywnym My Magic Mud została skomponowana z bezpiecznych składników, dzięki temu nie zawiera SLS, GMO, a także fluoru czy gliceryny. Poza węglem aktywnym pasta zawiera glinkę bentonitową i olej kokosowy. Zarówno glinka, jak i olej kokosowy mają silne właściwości detoksykujące i oczyszczające. Dodatkowo olej kokosowy działa łagodząco i pielęgnuje dziąsła. Węgiel aktywny wykorzystywany w paście do zębów doskonale absorbuje osad i przebarwienia ze szkliwa. Idealnie poradzi sobie ze śladami po kawie, czerwonym winie czy mocnej herbacie. Dla dodatkowej przyjemności z użytkowania pasty do zębów z węglem aktywnym zadbano o aromatyczne dodatki — oczywiście również pochodzenia naturalnego: mięta, mięta pieprzowa i cynamon (również posiadający właściwości bakteriobójcze).

Jak stosuje się pastę My Magic Mud? Ze względu na swoją zróżnicowaną fakturę i właściwości ścierne nie należy zbyt intensywnie szczotkować zębów, by nie uszkodzić szkliwa. Najlepiej czyścić zęby delikatnie przez około 2 minuty. Dzięki temu zdołacie usunąć bieżący osad nazębny.

my magic mud aktywny wegiel bez fluoru wybielajaca pasta do zebow peppermint

Wybielający węgiel aktywny w proszku

Drugą propozycją marki My Magic Mud jest jest delikatny proszek do szczotkowania zębów. Podobnie jak pasta do zębów proszek do wybielania zębów My Magic Mud powstał na bazie naturalnych składników takich jak węgiel aktywny i glinka bentonitowa. Preparat jest w pełni bezpieczny dla dzieci, nie powoduje alergii i podrażnień. Dzięki naturalnym składnikom, nie zawiera SLS, GMO, a także jest w pełni wegański. Nawet składniki użyte do aromatyzowania proszku — mięta i cynamon — są w pełni naturalne i mają właściwości antybakteryjne. Ten delikatny proszek wybielający zęby z węglem aktywnym należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Wystarczy niewielką ilość nanieść na zęby przy użyciu szczoteczki o miękkim włosiu i delikatnie, kolistymi ruchami szczotkować przez około 3 minuty. Potem trzeba dokładnie wypłukać zęby z pozostałości proszku i jeszcze raz umyć je delikatnie pastą do zębów.

proszek do wybielania zebow wegiel aktywny my magic mud cinnamon clove

Naturalne szczoteczki do zębów i nici dentystyczne

Żeby wzmocnić efekt wybielania zębów, warto stosować też dodatkowe preparaty i naturalne produkty. Doskonałym wyborem będzie szczoteczka do zębów wykonana z bambusa i włosia węglowego. Specjalne włosie minimalizuje rozwój bakterii w jamie ustnej, doskonale oczyszcza zęby i język. Dobra wiadomość dla osób dbających o naturę — szczoteczki są w pełni biodegradowalne, nie zawierają szkodliwych i toksycznych substancji. Z takim zestawem do czyszczenia zębów można w naturalny sposób zadbać o piękny uśmiech!

Podziel się: