Naturalne pasty do zębów - jakie wybrać?

Autor:          0 Komentarzy
Naturalne pasty do zębów - jakie wybrać?

Zdrowe zęby to podstawa naszego zdrowia i dobrego samopoczucia -wie o tym nawet przedszkolak. Jednak analizując skład niektórych kosmetyków i preparatów do mycia zębów i pielęgnacji jamy ustnej, można zastanawiać się czy bardziej one pomagają, czy szkodzą naszemu organizmowi. Dbanie o zdrowie zębów większości z nas z pewnością kojarzy się z fluorem i fluoryzacją zębów. Jednak niewiele osób wie, jak szkodliwe może być w skutkach nadużywanie preparatów z fluorem. Przyjmowanie zbyt dużej ilości preparatów z fluorem może zaszkodzić naszemu zdrowiu. Warto wspomnieć też, że wiele preparatów do higieny jamy ustnej zawiera SLS, czyli Sodium Lauryl Sulfate. Substancja ta stosowana jest powszechnie w wielu kosmetykach, szamponach, płynach myjących czy właśnie także past do zębów. Dzięki temu produkty doskonale się pienią i usuwają tłuste zabrudzenia. Niestety SLS mogą być przyczyną alergii, powodować podrażnienia błon śluzowych oraz skóry. Jakie zatem pasty do zębów i inne preparaty warto wybrać, by w sposób naturalny i bezpieczny pielęgnować jamę ustną?

Ekologiczna szczoteczka do zębów

Mówiąc o ekologicznym myciu zębów warto zacząć od wyboru odpowiedniej szczoteczki do zębów. Dlaczego zachęcamy do zrezygnowania z klasycznych szczoteczek do zębów? Praktycznie wszystkie szczoteczki dostępne w drogeriach i marketach wykonane są z plastiku. Stomatolodzy zalecają wymianę szczoteczki co najmniej co trzy miesiące. To daje nam miliardy zużytych szczoteczek, które będą zalegać na wysypiskach śmieci przez setki lat. Właśnie ze względu na ochronę środowiska powinniśmy wymienić nasze plastikowe szczoteczki na bio-szczoteczki wykonane z bambusa. W naszej ofercie znajdziecie zupełną nowość, szczoteczkę bambusową The Dirt. Rękojeść szczoteczki ta wykonana jest z w pełni naturalnego bambusa, a włosie wykonano z bio-nylonu. Cała szczoteczka podlega pełnej biodegradacji w ciągu trzech lat. Warto zauważyć, że szczoteczka wytwarzana jest z odmiany bambusa Moso, która jest specjalnie  uprawiana na potrzeby produkcji, zatem jego pozyskiwanie nie szkodzi środowisku naturalnemu. Szczoteczka ekologiczna z bambusa ma miękkie włókna, które pozwalają na skuteczne usuwanie osadu ze szkliwa i bezpieczne polerowanie zębów.

Naturalna pasta do zębów z węglem aktywnym

Jednym z bardziej skutecznych środków, które od niedawna stały się składnikiem wielu kosmetyków, w tym past do zębów, jest węgiel aktywny. Jeszcze do niedawna węgiel aktywny kojarzył się większości osób z lekami na problemy żołądkowe. Tymczasem okazuje się, że węgiel jest minerałem kompletnie pozbawionym toksyn, jednocześnie mającym właściwości pochłaniania szkodliwych związków i ich neutralizowania. Już w starożytności zauważono, że sproszkowany węgiel stosowany na rany znacznie przyspiesza ich gojenie i zapobiega infekcjom! Węgiel aktywny w pastach do zębów pozwala na skuteczne pozbycie się bakterii. Naturalna formuła pasty do zębów z węglem aktywnym w delikatny sposób wybielają szkliwo i niwelują stany zapalne.

Chcecie dowiedzieć się więcej na temat naturalnych past do zębów? Zapraszamy do kontaktu!

Podziel się: