Paski czy lampy wybielające - którą metodę wybrać?

Autor:          0 Komentarzy
Paski czy lampy wybielające - którą metodę wybrać?

Biały uśmiech to marzenie wielu z nas. Osoby, które mogą pochwalić się białym uśmiechem są znacznie pewniejsze siebie i towarzyskie. Nic dziwnego, zdrowy i śnieżnobiały uśmiech przyciąga spojrzenia i pozytywnie się kojarzy. W ostatnim czasie pojawiło się wiele metod wybielania zębów. Możemy podzielić je na takie, które przeprowadzamy u stomatologa, jak i na te, które z powodzeniem można wykonać w domowym zaciszu. Dziś postanowiliśmy porównać metodę wybielania lampą oraz stosowania pasków wybielających Crest.

Oczywiście pamiętajcie, że niezależnie, na którą metodę wybielania się zdecydujecie, swoją decyzję musicie koniecznie skonsultować ze stomatologiem. Zanim przystąpicie do wybielania, dentysta powinien skontrolować stan i zdrowie zębów oraz dziąseł. Większość metod można stosować wyłącznie na zęby pozbawione próchnicy.

Wybielanie zębów lampą – na czym polega?

Wybielanie zębów przy pomocy lampy Beyond przeprowadzane jest w gabinecie stomatologicznym. Proces wybielania rozpoczyna się od nałożenia specjalistycznego żelu z utleniaczem. Żeby aktywować działanie żelu potrzebna jest specjalistyczna lampa. Światło, jakie emituje lampa jest bezpieczne dla pacjenta. Metoda lampą Beyond jest skuteczna i trwała. Jej efekty utrzymują się przez około 2 lata, a zęby można rozjaśnić nawet o kilka tonów. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to wciąż nowość i zabieg ten oferuje niewiele gabinetów dentystycznych. Wybierając wybielanie zębów lampą trzeba też przygotować się na spory wydatek.

Paski Crest wybielające zęby

Poszukujesz metody wybielanie zębów, która będzie skuteczna i jednocześnie nie zrujnuje Twojego budżetu? W takim razie metoda wybielania za pomocą pasków z pewnością Ci się spodoba. Kuracja wybielająca trwa od 5 do 10 dni. W tym czasie codziennie przyklejamy do powierzchni zębów pasek z żelem i czekamy około pół godziny. Po tym czasie należy zdjąć pasek i tylko wypłukać jamę ustną z resztek preparatu. Ważna informacja – bezpośrednio przed i po wybielaniu zębów nie myjemy zębów, ponieważ mogłoby to podrażnić szkliwo. Paski wybielające Crest można stosować co jakiś czas, dla uzyskania zadowalającego efektu. Warto jednak wiedzieć, ze efekty wybielania utrzymują się nawet rok, a preparat może usunąć nawet kilkuletnie przebarwienia. Wszystko dlatego, że w paskach Crest zastosowany jest ten sam żel, którego używają dentyści.

Jedzenie po wybielaniu zębów

Niezależnie, którą metodę wybielania zębów wybierzesz, musisz pamiętać o odpowiedniej diecie. Stomatolodzy zalecają, by bezpośrednio klika dni po wybielaniu otrzymywać tak zwaną białą dietę. Ma ona na celu ochronę zębów przed przebarwieniami i utrwalenie efektu wybielania.

Podziel się: