Paski wybielające a wybielanie zębów u dentysty – podobieństwa i różnice

Autor:          0 Komentarzy
Paski wybielające a wybielanie zębów u dentysty – podobieństwa i różnice

Paski wybielające to rozwiązanie znacznie tańsze niż wybielanie zębów u stomatologa – to pierwsza zaleta domowej pielęgnacji zębów. Jakie jeszcze zalety przemawiają na korzyść pasków wybielających? Sprawdźcie czym różni się wybielanie zębów u stomatologa od domowej pielęgnacji wybielającej.

Konsultacja stomatologiczna przed wybielaniem zębów w domu

Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem procesu wybielania zębów, powinniśmy sprawdzić stan uzębienia i wykluczyć ewentualne choroby czy ubytki. Przed zakupem pasków wybielających warto skonsultować się z dentystą i zasięgnąć opinii, czy w naszym przypadku korzystanie z kosmetyków wybielających zęby jest bezpieczne. Przed zastosowaniem pasków, warto usunąć kamień nazębny.  Nie powinno się wybielać zębów w przypadku próchnicy, chorób dziąseł, czy nadwrażliwości zębów i odsłoniętych szyjek. Rekomendujemy odwiedzać dentystę regularnie i dbać o profilaktykę zdrowia jamy ustnej. Dzięki profilaktyce możemy uchronić nasze zęby przed licznymi chorobami, a to również przyczynia się do pięknego wyglądu! Martwe zęby – niezależnie od wybranej metody – bardzo trudno jest wybielić. Dlatego profilaktyka jest bardzo ważna.

Wybielanie zębów u stomatologa

Dentyści do wybielania zębów stosują nadtlenek wodoru – dokładnie tę samą substancję, która znajduje się w paskach wybielających różnych producentów. W przypadku wybielania zębów u dentysty, możemy skusić się na zabieg laserowy lub z użyciem światła diodowego. Aby taki zabieg przyniósł określone efekty, powinien być powtarzany kilkukrotnie (w zależności od stanu pierwotnego). Efekty możemy zobaczyć już po 3 dniach. Jednak cały proces wymaga od nas częstych odwiedzin stomatologa. Koszty zabiegów wybielania zębów u stomatologa są wysokie. Należy pamiętać, że nie wystarczy przeprowadzić jednorazowego zabiegu wybielającego, by utrzymać efekt białych zębów. Wybielanie zębów należy powtarzać.

Paski wybielające zęby stosowane w domu

W przypadku pasków wybielających kuracja powinna trwać od 7 do 14 dni. Efekty widoczne są po niecałym tygodniu, więc niewiele dłużej niż w przypadku wybielania zębów u stomatologa! Zabieg możemy wykonywać w domu bez specjalistycznego sprzętu. Wystarczy zakupić dobrej jakości paski wybielające i znaleźć chwilę czasu, by je zastosować. Przed zastosowaniem pasków należy dokładnie przeczytać instrukcję producenta.

Podobieństwa i różnice w wybielaniu zębów

W przypadku profesjonalnych zabiegów stomatologicznych musimy mieć sporo czasu, by poddać się zabiegowi wybielania zębów. Jeśli takiego czasu nie masz – skorzystaj z pasków wybielających Crest – to skuteczny sposób na wybielenie zębów bez konieczności częstego odwiedzania dentysty! Efekty widoczne po 7 dniach, mogą zaskoczyć samego stomatologa!

Tagi: paski wybielające zęby, wybielanie zębów u stomatologa, zabieg wybielania zębów, wybielanie zębów w domu

Podziel się: