Pasty wybielające – jak działają?

Autor:          0 Komentarzy
Pasty wybielające – jak działają?

Od kilku lat producenci past rywalizują miedzy sobą, proponując swoim Klientom coraz to nowsze produkty do wybielania zębów. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów past, które przeznaczone są do pielęgnacji zębów skłonnych do przebarwień. Jest to często najprostszy oraz jednocześnie najlepszy sposobów na usunięcie przebarwień – skuteczna pasta do zębów może rozjaśniać o jeden-dwa tony. Niestety nie każdy z nas może pozwolić sobie na profesjonalny zabieg usuwania przebarwień w gabinecie dentystycznym. Jednak na działanie past musimy nieco poczekać – pierwsze efekty mogą pojawić się w dopiero w drugim miesiącu.

Skuteczne pasty wybielające

Skuteczne pasty wybielające usuwają zbierającą się na powierzchni szkliwa płytkę oraz osad. Mechanizm działania past wybielających jest dwojaki – mogą one działać mechanicznie lub też chemicznie. Większość z past dostępnych w aptekach oraz drogeria ma za zadanie usuwanie przebarwień mechanicznie. Wiele past wybielających ma w swoim składzie sodę oczyszczoną, która znana jest z silnych właściwości wybielających. Oprócz sody oczyszczonej w pastach wybielających stosuje się inne substancje ścierne oraz takie, które mają właściwości zapobiegające osadzaniu się kamienia nazębnego.

Zanim zdecydujemy się na kurację wybielającą, powinniśmy zdać sobie sprawę ze źródła naszych problemów z kolorem zębów. Należy przy tym pamiętać, że słabej jakości pasta wybielająca może zniszczyć nasze szkliwo.

Dobre pasty wybielające

Dobrej jakości pasty wybielające rzeczywiście działają. Pasty te mają szeroką rzeszę entuzjastów. To właśnie po skuteczne pasty wybielające Polacy sięgają najczęściej, gdy chcą wybielić zęby w domowym zaciszu.

 

  1. Wybielanie pastą wybielającą jest najtańsze oraz najmniej problematyczne.
  2. Skuteczne pasty do zębów to metody w pełni bezpieczne, nieszkodzące dziąsłom oraz zębom.
  3. Skuteczne pasty wybielające pozwalają na rozjaśnienie odcienia zębów.

Podziel się: