Domowe sposoby na wybielanie zębów

Autor:          0 Komentarzy
Domowe sposoby na wybielanie zębów

Białe zęby są marzeniem wielu osób. Obecnie, aby wybielić zęby, nie potrzebujemy fortuny, która potrzebna jest przy profesjonalnych zabiegach w gabinetach stomatologicznych. Dowiedz się, jak wybielić zęby w domu oraz jakich preparatów użyć, aby zrobić to skutecznie i jednocześnie bezpiecznie.

Domowe sposoby na wybielanie zębów

Domowy sposób na wybielenie zębów, to zapewne jeden z naszych pierwszych pomysłów, gdy zauważymy na zębach przebarwienia. Domowych sposobów na wybielanie jest bardzo wiele. Choć dentystę należy regularnie odwiedzać, to można w bardzo skuteczny sposób pozbyć się przebarwień domowymi sposobami. Jak się okazuje, nie musi być to wcale drogi zabieg, jak w przypadku wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Zęby zmieniają swoją barwę, również przez palenie papierosów czy też picie kawy, dlatego też w pierwszej kolejności zaleca się ograniczenie tych nawyków. Istotnym elementem, jest również genetyka oraz prowadzony tryb życia. Zdajemy sobie, jednak sprawę, że z wieloletnich nawyków nie jest łatwo zrezygnować, dlatego proponujemy inną metodę na pozbycie się przebarwień.

Specjalistyczne szczoteczki do zębów, pasty wybielające, soda oczyszczona, paski wybielające - to najpopularniejsze metody domowego wybielania zębów. Niestety, korzystając z niektórych metod, możemy spodziewać się mało korzystnych efektów ubocznych. Nie wszystkie sposoby, są zatem warte zachodu, a mogą wręcz szkodzić. Dla przykładu, stosując przez długi czas sok z cytryny do wybielania zębów, możemy spowodować osłabienie szkliwa oraz większą podatność na próchnice. Która z tych metod jest zatem bezpieczna dla naszego szkliwa oraz nie niszczy zębów?

Sposób na śnieżnobiały uśmiech

Paski wybielające to jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie białego uśmiechu. Ich zaletą, oprócz bezpieczeństwa jest łatwość stosowania oraz dobra cena. Paski skutecznie usuwają przebarwienia. Na rynku dostępne są paski crest, które oparte zostały na nowoczesnych metodach wybielania. Warto jednak pamiętać, aby paski stosować zgodnie z zaleceniami producenta.

Decydując się na domowe sposoby wybielania, warto również pamiętać, aby zachować odpowiednią czujność, kupując różne „cudowne” środki wybielające zęby, które nie zawsze okazują się skuteczne. Obecnie Internet, zalewają super, szybkie oraz niezawodne metody na wybielanie zębów, ale jak się okazuje nie zawsze bezpieczne dla naszego szkliwa.

Popularne niegdyś sposoby wybielania zębów jak soda oczyszczona czy też kwas cytrynowy, z dnia na dzień zastępowane są przez coraz to nowe innowacje - zarówno profesjonalne, domowe, skuteczne, jak i te szkodliwe. Dzięki czemu wybielanie zębów w domu, stosując odpowiednie metody, jest skuteczne i bardzo proste.


W wielu wypadkach, dokładne mycie zębów, nie jest wystarczające, aby utrzymać efekt pięknych, białych zębów. Należy do codziennej higieny, wprowadzić pewne nawyki, które wybielą nasze zęby.

 

1. Białe, ładne zęby to nie tylko atrybut zdrowia, ale również urody, bez względu na płeć.

2. Osoby, zniechęcone cenami zabiegów wybielających w gabinetach dentystycznych, decydują się na domowe sposoby.

3. Efekt śnieżnobiałych zębów, możemy otrzymać, stosując paski wybielające.

4. Paski crest, doskonale radzą sobie z przebarwieniami.

Podziel się: