Domowe sposoby na wybielanie zębów

Autor:          0 Komentarzy
Domowe sposoby na wybielanie zębów

Marzysz o białych i zdrowych zębach? Sprawdź najlepsze domowe metody na białe zęby, które są marzeniem wielu osób. Śnieżnobiały uśmiech sprawia, że konkretna osoba czuje się pewniej i atrakcyjniej. Co więcej, to synonim zdrowia jamy ustnej. Na rynku dostępne są specjalistyczne metody. Jednakże nie zawsze są pieniądze, aby z nich skorzystać. Chcesz wiedzieć jak mieć bielsze zęby domowym sposobem? Przedstawiamy zatem kilka skutecznych technik do wykorzystania w zaciszu własnego domu. Zapraszamy!

Jak mieć białe zęby domowe sposoby?

Popularna soda oczyszczona na to, żeby wybielić zęby

W kuchennej szafce znajdziesz zapewne sodę oczyszczoną. Zamiast do potraw możesz ją wykorzystać do przygotowania domowej pasy do zębów. Wymieszaj produkt z olejem kokosowym i gotowe. Dzięki temu usuniesz przebarwienia. Pamiętaj jednak, aby nie sięgać do tego sposobu zbyt często, gdyż artykuł ma dość silne właściwości ścierające i możesz uszkodzić szkliwo.

Domowe sposoby na białe zęby - niesamowita cytryna

Świetnie nadaje się też do tego zadania cytryna przez zawartość kwasu askorbinowego. Ten produkt z kolei możesz wykorzystać do przygotowania domowego płynu do płukania zębów i dziąseł. Oczywiście tutaj także trzeba zachować rozsądek i tak zwany balans. Pamiętaj o tym, że nic, co jest stosowane w nadmiarze, nie przyniesie dobrych rezultatów.

Węgiel aktywny

Węgiel aktywny ma zdolność do usuwania zanieczyszczeń, bakterii i toksyn. Co więcej, świetnie też przywraca naturalny kolor zębów. Szczotkowanie jamy ustnej pastą przygotowaną z pokruszonych tabletek węgla aktywnego w połączeniu z olejem kokosowym daje naprawdę doskonałe rezultaty. Usuwa osad z herbaty, kawy, czerwonego wina i papierosów.

Wybielanie zębów w domu - pyszne i cenne truskawki

Kto by pomyślał, że truskawki sprawdzą się jako sposób na białe zęby? A jednak jest to bardzo dobra metoda na osiągnięcie takiego efektu. Wynika to z tego, że nasionka zawarte w tych owocach fantastycznie radzą sobie z zabrudzeniami. Jednak, aby zobaczyć naprawdę solidną różnicę, trzeba każdego dnia jeść pół szklanki tego wyjątkowego daru Matki Natury.

Systematyczna i dokładna higiena jamy ustnej

Metody swoją drogą, ale niezależnie od tego trzeba dbać o systematyczną i dokładną higienę. Dlatego szczotkuj zęby codziennie przynajmniej dwa razy dziennie. Ponadto używaj też nici dentystycznej. W rezultacie bardzo dobrze usuniesz osad gromadzący się między zębami. Nie dopuścisz tym sposobem do rozwoju próchnicy i innych niebezpiecznych chorób zębów oraz dziąseł. Nieodzownym elementem pielęgnacyjnym są też regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Unikaj wszelkich używek lub ogranicz ich stosowanie

Niekorzystnie na wygląd zębów wpływa między innymi palenie papierosów i częste picie kawy oraz herbaty. Dym papierosowy, kofeina i tanina powodują liczne przebarwienia. W przypadku, gdy trudno jest Ci zrezygnować z tych produktów, spróbuj pić ulubione napoje przez słomkę. Z kolei, jeśli chodzi o papierosy to po prostu pal mniej. W ten sposób zadbasz nie tylko o swoje zęby, ale także o zdrowie.

Inne domowe metody na wybielanie zębów

Wszystko można zrobić jeszcze inaczej. Specjaliści polecają stosowanie specjalnych pasków wybielających marki Crest. Zawierają one nadtlenek wodoru, czyli substancję używaną przez stomatologów do profesjonalnych zabiegów. Każda nakładka pokryta jest żelem, który ma właściwości rozjaśniające zęby. Środek bazuje na bezpiecznej reakcji chemicznej. Skutecznie usuwa osad nazębny i inne zabrudzenia. Co więcej, paski są stabilne i bardzo dobrze trzymają się powierzchni uzębienia. Atutem jest też to, że możesz je wykorzystywać podczas normalnych czynności. Dlatego są niezwykle wygodne. Na satysfakcjonujące rezultaty możesz liczyć już po upływie kilku dni. Osoby, które cierpią na nadwrażliwość zębów i dziąseł muszą jednak zachować ostrożność, gdyż problem może się nasilić.

Po zastosowaniu jednej z wybranych metod wybielania zębów pamiętaj o tak zwanej białej diecie. Oznacza to, że należy unikać barwiących pokarmów przez 48 godzin od zabiegu. Ponadto, warto wytrwać w tej wstrzemięźliwości jeszcze przez kolejne dwa tygodnie. Dzięki temu efekty będą trwalsze. Istotne jest też to, że nie wszystkie przebarwienia są wynikiem złej diety. Dlatego w pierwszej kolejności zadbaj o stan zębów, a dopiero potem sięgnij po metody wybielające.

Podziel się: